Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 30. 4. 2018
Tenis Turnaj WTA

Karolína Plíšková v Praze proti sestře hrát nebude. Odhlásila se!

Karolína Plíšková
Zdroj: Profimedia
Karolína Plíšková

Tenistka Karolína Plíšková se odhlásila z turnaje WTA v Praze. Světová šestka měla plnit roli nejvýše nasazené hráčky a los prvního kola jí určil za soupeřku její dvojče Kristýnu. Vítězka turnaje ze Stuttgartu má potíže s třísly.

"Jsem strašně zklamaná a smutná, že nemůžu hrát, ale program je dost náročný. Mám trošku problém s třísly, levé je lepší a pravé horší," řekla novinářům Plíšková. 

 

Česká jednička spolu s Fed Cupem a cestou za nedělním titulem ve Stuttgartu odehrála sedm zápasů v devíti dnech. "Asi je to dohromady únava a klouzavá antuka ve Stuttgartu. Zápasů jsem odehrála dost, čtyři dny jsem hrála po sobě a nakupilo se to. Čas na zregenerování není. Dám se dohromady na Madrid," konstatovala tenistka.

 

 

Před Plíškovou, která loni v Praze vypadla v 1. kole, přišel turnaj o dvě další české hráčky. Předloňská vítězka ve Stromovce Lucie Šafářová má problémy s imunitou a osmnáctiletá Markéta Vondroušová si ve Stuttgartu poranila nohu.

 

Hlavní hvězdou turnaje J&T Banka Prague Open tak bude Petra Kvitová. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu by měla odehrát utkání 1. kola v úterý.

ČTK TN.cz