Publikováno 8. 5. 2018
tenis Postup!

Karolína Plíšková udolala Azarenkovou a čeká ji osmifinále

Karolína Plíšková

Hodně cenný skalp si na turnaji v Madridu připsala česká tenisová hvězda Karolína Plíšková. Dvojnásobnou šampionku Australian Open Viktorii Azarenkovou porazila po setech 6:2, 1:6 a 7:5, čímž si zajistila postup do osmifinále.

Bitva dvou bývalých světových jedniček měla nabídnout vyrovnanou bitvu plnou emocí, což se také potvrdilo. Za delší konec provazu ale tahala česká hráčka, která si díky vítězné přetahované ve třetím setu zajistila postup.

Šestá hráčka světa Plíšková zvládla suverénně první set, ale pak se začala trápit a na poslední chvíli odvrátila "kanára". Jen ve druhém dějství se proti hbité Bělorusce dopustila 21 nevynucených chyb. Pak se ale probrala a nakonec dotáhla nervózní zápas do vítězství.

Její další soupeřkou bude Američanka Sloane Stephensová, překvapivá šampionka loňského US Open.