Publikováno 13. 3. 2017
turnaj indian wells

Karolína Plíšková postoupila do osmifinále! Naopak Kristýna končí

Karolína Plíšková

Tenistka Karolína Plíšková postoupila na turnaji v americkém Indian Wells do osmifinále. Po dvou hodinách přešla přes Rumunku Irinu-Camelii Beguovou 6:4 a 7:6.

Její dvojče Kristýna nevyužila mečbol a ztratila dobře rozehraný zápas s pátou nasazenou Slovenkou Dominikou Cibulkovou 6:2, 6:7 a 6:7. Strýcová nestačila na Anastasii Pavljučenkovovou z Ruska a prohrála 3:6 a 2:6.

Čtyřiadvacetiletá Karolína Plíšková prošla do osmifinále v Indian Wells třetím rokem za sebou. Ve druhém setu ale musela při podání Beguové odvracet dva setboly. Příští soupeřkou nasazené trojky bude Švýcarka Timea Bacsinszká.

Blízko k nejcennější výhře v kariéře byla Kristýna Plíšková. Proti světové pětce Cibulkové ale neudržela vedení 6:2 a 5:3, ve třetím setu promarnila mečbol a po bezmála tříhodinové bitvě prohrála.

Strýcová ani ve třetím vzájemném duelu nesebrala Pavljučenkovové ani jeden set.

Dvouhra - 3. kolo:

Karolína Plíšková (3-ČR) - Beguová (29-Rum.) 6:4, 7:6 (7:2), Cibulková (5-SR) - Kristýna Plíšková (ČR) 2:6, 7:6 (7:5), 7:6 (7:4), Pavljučenkovová (19-Rus.) - Strýcová (17-ČR) 6:3, 6:2, Muguruzaová (7-Šp.) - Dayová (USA) 3:6, 7:5, 6:2, Svitolinová (10-Ukr.) - Gavrilovová (24-Austr.) 6:2, 6:1.

Čtyřhra - 2. kolo:

Hradecká, Siniaková (ČR) - Bacsinszká, Lučičová-Baroniová (Švýc./Chorv.) 6:1, 6:4, Šafářová, Matteková-Sandsová (1-ČR/USA) - Bertensová, Larssonová (Niz./Švéd.) 6:1, 7:5, Kuzněcovová, Mladenovicová (Rus./Fr.) - Hlaváčková, Pcheng Šuaj (ČR/Čína) 6:2, 7:5.