Publikováno 18. 2. 2018
Rychlobruslení Olympijské hry

Další česká medaile na ZOH: Karolína Erbanová slaví bronz!

Karolína Erbanová
Zdroj: Profimedia

Česká rychlobruslařka Karolína Erbanová byla v závodě na 500 metrů jednou z favoritek na zisk zlaté medaile. Na nejcennější kov sice nedosáhla, ale i tak bere skvělý bronz. Po Martině Sáblíkové je teprve druhou českou rychlobruslařkou, která získala na olympiádě medaili.

Pětadvacetiletá Erbanová loni na mistrovství světa obsadila v Koreji čtvrté místo, teď si o příčku polepšila. Za domácí favoritkou, která má ve sbírce zlato z Vancouveru i Soči, zůstala pouhou setinu sekundy.

 

 

Česká reprezentantka jela ve dvojici s fenomenální Kodairaovou, která na pětistovce už dva roky nenašla přemožitelku, zvítězila v 15 závodech Světového poháru za sebou i tady na mistrovství světa. I tentokrát byla v Kangnungu neporazitelná a ke středečnímu stříbru na kilometru přidala kov nejcennější.

 

Erbanová se však za ní vyvezla k vynikajícímu času, který už překonala jen I Sang-hwa. Nizozemky, které dosud v Koreji vyhrály všechny rychlobruslařské disciplíny, skončily bez medaile. Nejlepší byla vítězka z kilometru Jorien ter Morsová na šestém místě.

lju, ČTK TN.cz