Aktualizováno 1.1. 2018 16:53
Německo Turné čtyř můstků

Kamil Stoch ovládl i druhý závod v Ga-Pa! Čeští skokani nebodovali

Kamil Stoch

Polský skokan na lyžích Kamil Stoch vyhrál i druhý závod Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu. Obhájce titulu porazil stejně jako v úvodním závodu v Oberstdorfu lídra Světového poháru Richarda Freitaga a upevnil si vedení v prestižním seriálu. Češi v Německu nebodovali.

Dvojnásobný olympijský vítěz Stoch vedl v Ga-Pa už po úvodním vyřazovacím kole a první místo díky nejdelšímu skoku dne 139,5 metru s přehledem uhájil. Domácí favorit Freitag se na druhou příčku posunul ze šestého místa, třetí skončil Nor Anders Fannemel.

Českým skokanům se v Německu úvodní kolo nevydařilo. Roman Koudelka, Vojtěch Štursa i Čestmír Kožíšek prohráli shodně své k.o. duely a mezi finálovou třicítku se nedostali ani jako šťastní poražení. Nejblíže k postupu měl Kožíšek, který obsadil 36. místo.

Turné bude po dni volna pokračovat v Rakousku. V Innsbruckcu je ve středu na programu kvalifikace, závodit se bude ve čtvrtek.