Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 9. 2018
Tenista Obrovské příjmy

Kam se hrabou hvězdy: Boháč Nišikori má z reklam šílené balíky!

Kei Nišikori
Zdroj: ČTK/AP
Kei Nišikori

Japonsko má 127 milionů obyvatel. Dvanáctý tenista světového žebříčku Kei Nišikori je i v tak lidnaté zemi jedním z nejžádanějších lidí pro účinkování v reklamě. Ve srovnání s ostatními tenisovými hvězdami má Nišikori z reklam největší příjmy.

Nišikori je v Japonsku tak populární, že volný čas často tráví jinde, než v rodné zemi. Všude ho totiž zastavují a chtějí se s ním fotit a žádají od něj podpisy. Není se tak čemu divit, že ho ty největší japonské firmy chtějí mít ve svých reklamách.

 

 

Od května 2017 do května 2018 si Kei Nišikori vydělal díky reklamám 34,6 milionů dolarů, což je v přepočtu astronomických 767 milionů korun. V celosvětovém měřítku je Nišikori 35. nejlépe vydělávajícím sportovcem v rámci reklam. V tomto ohledu předčil třeba i Novaka Djokoviče, který si za zmíněné období vydělal o 11 milionů dolarů méně.

 

Osmadvacetiletý tenista má ve své sbírce 11 titulů ATP a 6 IFT. V žebříčku byl v březnu 2015 dokonce na čtvrtém místě. Žádný grandslamový titul však nikdy nezískal. Pouze v roce 2014 byl ve finále US Open.

lju TN.cz