Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.6. 2017 10:16
pracháč balík za jeden zápas

Kam se hrabe Ronaldo: Tenhle fotbalista bude brát třikrát tolik!

Derek Carr
Zdroj: Profimedia
Derek Carr

Nejlépe placeným fotbalistou světa je nově Derek Carr! Že ho neznáte? Tak si dobře zapište, že za jeden zápas inkasuje 1,56 milionu dolarů, neboli 39 milionů korun. Uznávaný quarterback se totiž dohodl na nové smlouvě v klubu Oakland Raiders.

Jeden z největších obchodů v historii sportu udělal z Carra nejlépe vydělávajícího hráče historie ligy amerického fotbalu. Carr prodloužil stávající kontrakt o 5 let, za které dostane 125 milionů dolarů. Ročně to vychází na 25 milionů a jelikož sezona v základní části NFL čítá jen 16 utkání, činí suma za jeden zápas opravdu balík.


Carr se podpisem smlouvy dostal před stávajícího rekordmana Andrewa Lucka, který bere 24,6 milionů dolarů ročně.
Carr bude muset ze svého příjmu odvést 13,3 procenta, což je daňová sazba v Kalifornii. Raiders ho podepsali navzdory tomu, že na konci uplynulé sezony utrpěl zlomeninu nohy a nemohl týmu pomoci v play off.

Jakub Voráček
Zdroj: Profimedia

HOKEJISTÉ

Pro názornost nejlépe vydělávající český hokejista Jakub Voráček nebo Sidney Crosby mají v hokejové NHL roční plat cca 8,5 milionu dolarů. Za jeden zápas tedy inkasují cca 100 tisíc nezdaněných dolarů, v přepočtu 2,5 milionu korun. Můžeme tedy říci, že Carr vydělá za jediný zápas 16x víc než největší hvězdy hokejového nebe.


Cristiano Ronaldo
Zdroj: Profimedia Cristiano Ronaldo

FOTBALISTA

Plat Cristiana Ronalda v uplynulé sezoně činil 365 tisíc liber týdně, tedy cca 570 milionů korun. Portugalská superstar odehrála za Real Madrid celkem 44 zápasů, za jedno utkání si tedy "vydělala" 12 milionů korun. V porovnání s Carrem má tedy třikrát menší peníze za zápas...

 

ram TN.cz