Publikováno 2. 7. 2017
anketa kde bude hrát?

Tampa, Vegas, Kladno, či třeba Španělsko. S kým si Jágr plácne?

Jaromír Jágr
Zdroj: profimedia.cz
Jaromír Jágr

Otázkou, kde zakotví Jaromír Jágr, žije celý český hokej už řadu dní. S jeho koncem ve Floridě Panthers se rozjely další spekulace, kde by nakonec mohl nejlepší český hokejista historie skončit.

Dlouho se mělo za to, že se Jaromír Jágr dohodne s Floridou a bude pokračovat v dresu místních Panterů. Jenže tahle varianta padle ve včerejších odpoledních hodinách, kdy jeho agent Petr Svoboda oznámil, že zde smlouvu neprodlouží.
 

Jágr si i přes svůj pro sportovce pokročilý věk totiž udržuje pořád znamenitou výkonnost, a tak není pro svého zaměstnavatele levným zbožím. Týmy v NHL však již naplňují své rozpočty k platovým stropům, a tak není tajemstvím, že pětačtyřicetiletý hokejista bude muset ze svých nároků slevit.
 

Kde by tedy mohl nakonec skončit? Už dlouho se v zákulisí probírá varianta, že by se zabydlel v šatně nováčka z Las Vegas. Nikdy se totiž netajil svým blízkým vztahem k působišti Golden Knights. Pro Vegas by to bylo velké lákadlo. Získali by jak kvalitu, tak zkušenosti a zároveň velký tahák pro fanoušky.
 

Anketa

Kde bude pokračovat kariéra Jaromíra Jágra?

Hlasovalo 688 lidí.

Poměrně hlasitě se však hovoří i o přesunu do Tampy Bay. Pro Jágra a jeho Veroniku ideální, nemuseli by se stěhovat nikam daleko, zůstali by na Floridě. Stejně jako ve Vegas, kde nově působí čeští hokejisté Hyka a Nosek, by i zde narazil na krajany. Dres Blesků oblékají Ondřej Palát a Andrej Šustr.
 

Jak se na Floridě ukázalo, Jágrovi i jeho spoluhráčům svědčí spolupráce s mladými puškami. Proč v tom tedy nepokračovat? Jednu z těch nejslavnějších najde v Edmontonu, kde působí jednička draftu z roku 2015, dvacetiletý Conor McDavid. Ač ve svém nízkém věku už velká hvězda, určitě by pro něj byla velká škola hrát po boku druhého nejlepšího střelce historie NHL.

Řadou mladíků disponuje i Buffalo, kde před lety zanechal výraznou českou stopu gólman Dominik Hašek.
 

Variant, kde by mohl Jágr pokračovat v kariéře, je ovšem více. Už i sázkové kanceláře vypisují kurzy, kde bude česká "osmašedesátka" hrát. Nechybí ani třeba možnost návratu do Kladna, kde hokejově vyrostl či angažmá v KHL.
 

Když si koncem června postěžoval na sociálních sítích, že nikdo z manažerů mu nevolá, a když to sám zkouším, nikdo mu nebere telefon, strhla se okamžitě vlna zájemců o jeho služby. Ozývaly se právě kluby z Kontinentální hokejové ligy, ale také fanoušci jeho bývalých klubů Pittsburghu či Philadelphie.

Zpátky se nedržel ani někdejší hokejista Bostonu, kde Jágr také hrával. České legendě však nenabízí dres Bruins, ale hokejově exotické angažmá ve španělském C.H Jaca.
 

Nechá se Jágr zlákat vidinou teplého počasí a přestěhuje se na jih Evropy?  Pravděpodovná varianta to samozřejmě není, ale kdoví, jak nakonec vše dopadne.

 

msl TN.cz