Publikováno 13. 12. 2018
fotbal Zase se ukázal

Juventus mohl remizovat, o bod ho sobeckostí připravil Ronaldo

Cristiano ROnaldo připravil Juventus o bod

Cristiano Ronaldo se zase předvedl. Poslední zápas skupinové fáze Ligy mistrů mu nesednul a kromě neproměňování šancí připravil Juventus i o bod za remízu kvůli své sobeckosti.

Juventusu stačil jeden bod k pojištění prvního místa ve skupině a čelil nejlehčímu možnému soupeři. Na umělé trávě v Bernu vyzval Young Boys. Už od 30. minuty ale prohrával po penaltě 1:0. A když v 68. minutě zvyšoval opět Hoaraua, s Juventusem to vypadalo zle.

Trenér Allegri na situaci patřičně zareagoval a na hřiště poslal Dybalu. A tah to byl skvělý! Po osmi minutách se mladý Argentinec opřel z voleje do míče a zpoza vápna ho krásnou ranou poslal do brány.

V nastavení mohl být pětadvacetiletý útočník za ještě většího hrdinu. Juventus se hnal za vyrovnáním a po skrumáži ve vápně poslal z dvaceti metrů Dybala další ránu na bránu. Gól, nadšení a oslavy. Ty ale dlouho netrvaly. Pomezní rozhodčí mává offside.

Jak je to možné? V offsidovém postavení totiž stál Cristiano Ronaldo a střelu chtěl hlavou tečovat. A i když míč netrefil, bránil brankáři ve výhledu a rozhodčí tak gól nemohl uznat. Stačilo se skrčit a Juventus by bral bod. Ronaldo chce ale nejen vyhrávat, ale také dávat góly a být tím klíčovým hráčem a hrdinou. Teď je ale spíše za sobce.

Turínské prohra mrzet nemusí. Stejným výsledkem padl i Manchester United ve Valencii a tak parta kolem kapitána Maria Mandžukiče zůstala na prvním místě.