Aktualizováno 12.4. 2018 08:28
video skandální zápas

Juve řeší křivdu po přísné penaltě, Buffona přišel obejmout i Ronaldo

Gianluigi Buffon vidí červenou kartu

Smutný a krutý večer prožil ve středu večer celý Juventus včetně gólmana Gianluigi Buffona. Úžasný zápas, ve kterém skoro Stará dáma senzačně zlomila Real Madrid, nedohrál. Po penaltě, kterou sudí Marc Oliver nařídil ve třetí minutě nastavení, dostal za sprchu nadávek červenou kartu.

Stará dáma byla blízko senzace, když na stadionu Realu Madrid vedla už 3:0 a mohla otočit čtvrtfinále Ligy mistrů ve svůj prospěch. Ve třetí minutě nastavení ale sudí Marc Oliver odpískal penaltu pro Real a podle Gianluigiho Buffona naprosto zničil krásný zápas.

„Ten sudí je vrah a zvíře. Má v sobě tolik špíny místo srdce,“ stěžoval si italský gólman po utkání reportérům.

Za všechno mohl zákrok zadáka Mehdiho Benatii, který na hranici malého vápna nešikovně hrál vysokou nohou a rozhodil Vazqueze. Anglický sudí Oliver opravdu velmi přísně nařídil penaltu.

Tu už ale Buffon neměl šanci chytit, protože byl pro velkých protestech vyloučený. Nádherná stíhací jízda, kterou Juventus na stadionu Realu předvedl a srovnal ztrátu 0:3 na 3:3, přišla vniveč.

Pokutový kop proti Buffonovi pak šel chytat náhradník Wojciech Szczęsny, ale neměl šanci. Ronaldo penaltu kopl bezchybně a po utkání pak Buffona v mixzóně objal.

Kariéra Gianluigiho Buffona pomalu končí a zápas na Realu Madrid rozhodně bude jednou z hořkých teček. Paradoxně končí kariéru vyloučením ve vzájemném souboji se Zinedinem Zidanem.

Právě tito dva se potkali i v roce 2006, kdy Zidane v jednom ze svých posledních utkání kariéry předvedl zkrat a po hlavičce do hrudi Marca Materazziho byl také vyloučen. Tehdy to byla ale trochu jiná záležitost..