Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 12. 2017
basketbal Basketbal

Juniorská NBA pobavila děti i dospělé, vyhrál tým LA Clippers

Druhý ročník české verze junior NBA je minulostí. Vítězem se stal tým LA Clippers složený z dětí z pražské školy Nový PORG. Ve finále porazily tým Indiana Pacers.

Na ten den zúčastněné ratolesti jen tak nezapomenou. Vždyť kdy jindy se pod hlavičkou světoznámých klubů z NBA mohou představit na palubovce před zraky svých rodičů a kamarádů, což je přesně hlavní význam této akce.

Na zápolení nadšených dětí v pardubické hale Dašická navíc přihlíželi i ti nejpovolanější. Třeba Ticha Penicheirová, bývalá portugalská basketbalistka a čtyřnásobná účastnice All Star Game v WNBA, nebo reprezentační trenér mužů Ronen Ginzburg či ambasador celé akce Jiří Welsch.

Juniorská NBA
Zdroj: jrnbaleague.cz


"Organizátoři udělali skvělou práci. Bylo vidět, že si to děti opravdu užily. Učily se basketbal, vzájemně mezi sebou soupeřily a nakonec získaly i NBA zkušenosti díky prstenům, konfetám, písničkám, které k tomu patří. Jsem ráda, že jsem mohla být součástí této skvělé organizace. Věřím, že to pomůže českému basketbalu k dalšímu růstu,“ usmívala se Penicheiro.

Turnaj ovládli hráči Clipper, kteří ve finále zdolali 77:27 Indianu. "Finále bylo po sportovní stránce jednoznačnou záležitostí Clippers, nicméně to vyvrcholení byl další skvělý zážitek. Nejen pro mě, ale hlavně pro děti a rodiče a vlastně všechny, kdo se do té akce zapojili. Oproti loňsku to tu působí trochu skromněji, ale o to víc se zde koncentrují emoce,“ ocenil Welsch.

Juniorská NBA
Zdroj: jrnbaleague.cz


Pro vítěze měl jen slova chvály: „Tým byl dominantní. Měl výborné individuality, které se dokázaly spojit v týmový výkon. Myslím, že dovednosti byly na věk dětí velmi dobré. Samozřejmě, jsou na začátku svých basketbalových kariér. Už toto ale může být impuls, který v nich bude lásku k basketbalu upevňovat.“

fre TN.cz