Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 12. 2017
video smutná záhada

Co je dnes se Schumacherem? Už 4 roky ho nikdo nesmí vidět! 

Michael Schumacher
Zdroj: Profimedia

Nejdříve to byla obrovská tragédie, celý svět zasáhla zpráva o fatální nehodě ikony motoristického sportu Michaela Schumachera. Pak ale přišly spíš jen záhady a domněnky. Jak to vůbec dnes vypadá s Michaelem Schumacherem? Žije vůbec? Ví to možná jen rodina.

29. prosinec 2013 se stal černým dnem pro všechny Schumacherovy fanoušky. Při lyžovačce ve francouzském Meribelu měl německý šampion upadnout a náraz hlavy do skály znamenal konec jeho úsměvů. U nehody s ním byl tehdy 14letý syn Mick, který dnes dobývá motoristický svět.


Na klinice Schumachera operovali, a po téměř pěti měsících následně převezli na kliniku v Lausanne. V červnu 2014 oznámila manažerka Sabine Kehmová, že Schumacher už není v kómatu.


Do domácího prostředí se Michael vrátil v září 2014. To už bylo jeho sídlo přebudováno na malou nemocnici a rehabilitační kliniku v jednom. A nevypadalo to beznadějně. Když byl v září 2014 přemístěn domů a pokračoval ve svém oživení, bylo vydáno prohlášení, v němž bylo oznámeno, že "došlo k pokroku".


"Vzhledem k těžkým poraněním hlavy, které Michael utrpěl, bylo v posledních týdnech a měsících dosaženo pokroku. Je před námi ale stále ještě dlouhá a obtížná cesta,“ informovala rodina.

Michael Schumacher
Zdroj: profimedia.cz Michael Schumacher

Jenže pokud fandové Schumachera doufali, že se někdy Michael ještě objeví na veřejnosti, jsou zklamaní. Rodina se omezila na strohé zprávy, které naznačují, že pilot je stále upoután na lůžku a zřejmě přežívá jen ve vegetativním stavu.
Poslední zprávu vydala manželka Corinna 14.listopadu tohoto roku. „Rozhodli jsme se chránit Michaelovo soukromí v jeho zájmu. Víme, že jde opravdu o vážnou věc. Proto jeho stav nebudeme komentovat,“ zněla její slova stále smutně a tajemně.


Mezitím už Michael Schumacher zase začal vydělávat. I když jen smutně a díky soudním sporům. Magazín Bunte musel zaplatit Schumacherově rodině 50 tisíc eur za falešné tvrzení, že Michael dva roky po nehodě zase chodí.

Michael Schumacher
Zdroj: Profimedia Michael Schumacher

Ale aspoň díky tomu spatřila světlo světa zpráva Sabine Kehmové, která potvrdila krutou diagnózu: „Bohužel jsme nuceni objasnit tvrzení o tom, že se Michael může znovu pohybovat. Není to pravda,“ sdělila manažerka.


Svět tak občas čerpá z některých svědectví blízkých přátel Schumacherovy rodiny. V roce 2016 prozradil Ross Brawn, že úzký rodinný kruh stále doufá v zotavení slavného závodníka. Příznivci stáje Ferrari zase diskutují o signálech, které má Schumacher posílá fanouškům ze vzdáleného světa.


Mluví se i o přesunu Michaela Schumachera do Texasu, kde se o práci přihlásil mozkový specialista Mark Meeks. „V Evropě neexistuje žádná klinika, která by pracovala na víc případech, než my,“ pochlubil se americký odborník.


Spíš než o uzdravení Schumachera se ale spíš začíná mluvit o otevření muzea, kde by měly být vystaveny vozy a přilby, ve kterých šampion jezdil.

Michael Schumacher a Ross Brawn
Zdroj: profimedia.cz

Michael Schumacher jednoduše zmizel a naděje na to, že se ještě někdy usměje na své přátele je mizivá.

ram TN.cz