Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 10. 2017
novasport boxerský král

Joshua splnil, co slíbil: Tekla krev. Ale také má zlomený nos!

Carlos Takam a Anthony Joshua
Zdroj: Profimedia
Carlos Takam a Anthony Joshua

Anthony Joshua dál zůstává neporaženým. Ve 20 zápasech 20krát vyhrál. Pokaždé před limitem. Jenže duel s Carlosem Takamem byl tvrdší, než se čekalo. Verdikt byl kontroverzní. Mohlo se boxovat dál a navíc britský borec utrpěl zlomeninu nosu.

Konec duelu Joshuy s Takamem nastal v 10. kole. Houževnatého Takama sudí chytil pod krkem a odtáhl od Joshuy, který získával čím dál větší převahu. Carles Takam na zem nešel a to bylo jediné zklamání. Souboj v Cadiiffu totiž nabídl opravdu parádní box.


Nutno říci, že hrdinou duelu byl i v Kamerunu narozený Carlos Takam. Podsaditý boxer měl jen 12 dnů na přípravu a přesto byl fenomenálnímu Joshuovi důstojným soupeřem. Navíc si řekl o novou bitvu. „Chtěl bych ho dostat. Připravoval jsem se na to jen necelé dva týdny, ale šel bych do ringu znovu. Joshua je opravdu dobrý, ale chci ho,“ sdělil po utkání.


Může si ale připsat i zajímavý skalp. Joshua odešel z utkání sice jako vítěz, ale se zlomeným nosem. Frakturu ale nezařídila Takamova pěst, nýbrž hlava při jednom z pohybů, kdy se boxeři dostali příliš blízko sebe.


Joshua před 78 tisíci diváky zapsal další vítězství a stává se čím dál větší celebritou. A i když tento duel nebyl o žádný pás, Joshua si ho bude pamatovat. „Byl to dobrý souboj, dokud to rozhodčí nezastavil. Lidí chtěli vidět Takama na zemi v bezvědomí, a já se ho tam snažil dostat. Ale prostě to respektuji,“ sdělil šampion.


Aspoň jedno ale splnil. Krev tekla Takamovi z obou obočí.

ram TN.cz