Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.7. 2017 11:39
UFC zápas gigantů

Jon Jones opět králem! Rivalitu ukončil brutálním knokautem

Jon Jones vs. Daniel Cormier
Zdroj: Twitter
Jon Jones vs. Daniel Cormier

Na tenhle zápas se bude ještě dlouhé roky vzpomínat. Nejen kvůli veleočekávanému návratu hříšníka Jona Jonese, ale především díky vybudovanému příběhu mezi ním a jeho největším rivalem, Danielem Cormierem. A vše skončilo brutálním K.O.

První řady obsazené hvězdami ze showbyznysu nedalo se čekat nic jiné. Odveta mezi šampionem Danielem Cormierem a Jonem Jonesem byla tahákem .Duel borců, mezi nimiž se za poslední roky vybudovalo opravdu silné rivalství. Nyní přišlo konečně na ruční vyřízení všech neshod.


Kupodivu většině diváků si Jon a Daniel před zápasem podali ruce. Nejednalo se však o znamení toho, že v oktagonu budou přáteli. Jon od prvních vteřin nastoupil na Daniela s opravdu velkým tlakem. Cormier se musel rychle probudit, protože takto rychle nastolené tempo nečekal ani on. Jakmile se dostal do zápasu, měl hned Jones problémy s jeho boxem.


Během prvních dvou kol byl celý zápas nahoru-dolů. Jon měl více z kopů, zatímco Daniel bodoval právě především v boxerských výměnách. Dalo by se říci, že měl ze zápasu o něco málo navíc, ale poté, když už vypadalo, že Jones ztrácí, přišlo třetí kolo a z ničeho nic vystřelený kop na hlavu.


Jon dokázal holení trefit přímo Cormierovu lícní kost a částečně i čelist a šampion tuto ránu sotva ustál. Nohy se mu začali plést a Jones, jako správný dravec, se okamžitě vydal svoji kořist dodělat. Stačily dva údery a Cormier se sesunul k zemi, kde svou práci Jones dokončil velmi tvrdými údery. Rozhodčí musel zápas ukončit, Cormier byl již evidentně otřesený.

Po všech prohřešcích je bývalý vládce polotěžké váhy opět na trůnu. V zápase dokázal nejen svou kvalitu, ale že dozrál i po osobní stránce dokázal i na mikrofonu. „Chci si vzít tento čas a poděkovat Danielovi, za to že byl můj největší rival a motivátor. Daniel Cormier nemá absolutně žádný důvod svěšovat hlavu, byl ukázkovým šampionem, ukázkovým manželem, ukázkovým otcem, parťákem, lídrem a je úžasnou osobností. Byli jsme soupeři, ale mimoto je šampionem po zbytek jeho života.“


Daniel opouštěl zápas opět v slzách, ale Jonesova slova dostatečně ohodnotí pár dnů po zápase. I on byl tím, kdo z Jonese dokázal vytáhnout to nejlepší, co v něm bylo a má částečně i podíl na jeho nápravě. Nyní se jejich cesty již rozejdou, ale Jones si už vybral svého příštího soupeře. „Brocku Lesnari, pokud chceš vědět, jaké to je byt nakopán někým, kdo je o 20 lehčí než ty, tak se sejdeme v oktagonu“ uzavřel stylově Jones svůj velký večer.


Na své si museli přijít nejen milovníci zápasu, ale i silných příběhů, protože dnešní výsledek jich opět pár napsal.

 

Lukáš Zduba TN.cz