Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 23. 8. 2017
UFC Nepoučitelný

Jon Jones byl opět testován pozitivně na doping a přišel o titul!

Jon Jones
Zdroj: Profimedia
Jon Jones

Tento příběh je až neuvěřitelný. Před posledním zápasem s Danielem Cormierem to již vypadalo, že dospěl a ze všech svých předešlých chyb se dostatečně ponaučil a stane se tak vzorným šampionem, jakým chtěl vždy být. Chyba lávky, jelikož během dnešního rána vyplynulo na povrch, že Jones opět selhal a kdo ví, jestli tohle nebude již jeho definitivní konec v UFC!

UFC 214 bylo dějištěm jednoho z největších zápasů v historii UFC. Dominantní vítězství si na konci července odnesl Jon Jones a stal se opět králem polotěžké divize. Po dnešním ránu je však na tomto historickém střetu jedna velká černá šmouha. Výsledky na doping pro Jona Jonese byly totiž opět pozitivní.

 

 Antidopingová atletická komise našla ve vzorcích odebraných Jonesovi stopy po Turinabolu, který patří mezi anabolické steroidy. Tento výsledek, že zápas mezi Cormierem bude označen za No-contest (bez výsledku) a titul se vrátí k původnímu majiteli, tj. Danielovi Cormierovi.

 

 

Poprvé byl Jones po nalezení steroidů suspendován na jeden rok. Nyní se odhaduje, že by trest mohl být prodloužen až na 4 roky, což by mělo zásadní vliv na zbytek jeho kariéry a není vůbec jisté, zda by ho UFC chtělo nadále držet pod svými ochrannými křídly.

 

"Je velmi těžké najít slova, popisující to, jak se nyní cítím. Jsem z těchto zpráv velmi zklamaný. V mé hlavě, jsem 29. července soutěžil a prohrál jsem. Mylslel jsem, že Jon byl toho dne lepší. Nevím co si mám dál myslet. Nemůžu uvěřit, že si tím procházíme znovu. Uvidíme co se bude dít dále," dodal k současné situaci Daniel Cormier.

 

 

Prezident UFC na adresu Jonese dodal: "Toto může být konec Jonesovy kariéry." Konečné tresty teprve padnou.

Lukáš Zduba TN.cz