Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 4. 2018
fotbal nová výzva

Sázky, rvačky i vězení: Známý průšvihář se vrací. Hrát ale nebude

Joey Barton
Zdroj: Profimedia
Joey Barton

Známý fotbalový průšvihář Joey Barton má nové angažmá. Na scéně se ale tentokrát neobjeví jako hráč, nýbrž jako trenér. Na lavičku anglického týmu Fleetwood Town (3. nejvyšší soutěž) se postaví na začátku června - jen den po vypršení fotbalové stopky kvůli sázení. Ta měla trvat rok a půl, její doba se ale o pět měsíců zkrátila.

S pětatřicetiletým Bartonem se z minulosti táhne řada problémů. Pouliční rvačky, autonehoda, sázení a dokonce i vězení. V tom bývalý fotbalový záložník strávil 77 dní za to, že v roce 2008 zmlátil teprve šestnáctiletého mladíka. Teď ale přichází šance na nový start, Barton se totiž od léta postaví na lavičku Fletwoodu v roli hlavního trenéra. "Jsem opravdu nadšený touto výzvou," prohlásil v rozhovoru pro BBC bývalý reprezentant Anglie.

 

 


Barton tak i přes svoji problémovou kariéru dostane velikou důvěru. Spoléhá na něj především předseda klubu Andy Pilley: "Je to někdo, koho znám řadu let, a jsem přesvědčen, že je připraven udělat tento krok. Věřím, že to bude obrovský úspěch," prozradil Pilley.


Bývalý hráč Manchesteru City nebo Newcastlu nahradí ve funkci Johna Sheridana už 2. června. "Joey naváže na fantastickou práci, kterou John Sheridan dokázal během posledních pár měsíců. John měl krátkodobý úkol udržet nás v League One a já jsem rád, že to dokázal," pokračuje předseda klubu a dodává, že pro Fletwood Town začíná v červnu nová kapitola.

nce TN.cz