Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 8. 2017
Příprava Hokejová exotika

Jižní Korea zakončila tour v Česku. Na rozloučenou dostala výprask!

Jižní Korea hokejový tým
Zdroj: Profimedia

Jihokorejská hokejová reprezentace se před olympiádou, na které bude v Pchjongčchangu jako hostitelský tým, připravovala v České republice. Stihla zde odehrát Mountfield Cup v Hradci Králové a také dvě přátelská utkání. V tom posledním dostala na rozloučenou výprask 1:9 od Českých Budějovic.

Jižní Korea nepatří rozhodně mezi hokejovou elitu. Jenže olympiádu 2018, která se koná právě v jihokorejském Pchjongčchangu, a na které bude hrát, nechce vůbec podcenit. I proto se její vedení rozhodlo, že tým pro olympijský šampionát otestuje v České republice.

 


Tým by byl asi úplně bezzubý, kdyby jeho jádro netvořili někteří Kanaďané, kteří většinou působí v Asijské lize a přijali kvůli hokeji jihokorejské občanství. Tři z nich dokonce hráli NHL. I tak je většina hráčů místních.


V Česku poměřila Jižní Korea síly s elitními kluby. Na Mountfield Cupu exotický hokejový celek začal dobře, porazil pražskou Spartu 2:1. Potom následovala těsná prohra 3:4 v prodloužení s Hradcem Králové. A jakoby od té doby Jihokorejcům docházel dech. Následovala totiž prohra 1:4 s Pardubicemi a 1:2 s Plzní.

 

 

Na rozloučenou s Českou republikou se utkal tým s českobudějovickým Motorem. A to byl vůbec největší propadák. Jihokorejci dostali od Jihočechů výprask 1:9.

 

Anketa

Bude Jižní Korea na olympiádě důstojným soupeřem?

Hlasovalo 281 lidí.

lju TN.cz