Publikováno 4. 10. 2018
tenis turnaj v číně

Jízda Siniakové v Pekingu! Vyřadila Bertensovou, pomohla Kvitové

Kateřina Siniaková

Česká tenistka Kateřina Siniaková porazila na turnaji v Pekingu ve 3. kole Nizozemku Kiki Bertensovou 6:4, 6:3 a pomohla krajance Petře Kvitové k postupu na Turnaj mistryň.

Vyřazením favorizované Nizozemky pomohla dvaadvacetiletá rodačka z Hradce Králové vedle Kvitové také další fedcupové spoluhráčce Karolíně Plíškové, jež s Bertensovou bojuje o jedno z míst na Turnaji mistryň. Pátou nasazenou Plíškovou dnes ještě čeká zápas 3. kola proti domácí Číňance Wang Čchiang.

Siniaková porazila Nizozemku Bertensovou VIDEO:

Siniaková porazila Bertensovou v prvním vzájemném duelu v kariéře po sebevědomém výkonu. Na cestě za vítězstvím ji v závěru druhého setu nezastavila ani pauza, během níž ji fyzioterapeutka ošetřovala několik minut přímo na kurtu. Bertensová předvedla devět dvojchyb a zápas při prvním mečbolu Siniakové zakončila forhendovým volejem do sítě.