Aktualizováno 9.8. 2016 15:31
fotky jiný kraj, jiný mrav

Hidžáb i na olympiádě. Hráčky z Egypta hrají celé zahalené!

Beachvolejbalistky Egypta v Riu
Zdroj: Twitter

Pro muže zřejmě jeden z nejatraktivnějších sportů – ženský plážový volejbal. Hráčky se rvou o body pod přímým sluncem na rozpáleném písku, není proto divu, že se předvádějí pouze v bikinách. Na olympiádě to ale pro všechny neplatí.

Před olympiádou v Londýně před čtyřmi lety byly změněny pravidla oblékání. Byly povoleny i jiné oděvy než pouze klasické dvoudílné outfity, jaké nosí velká většina hráček. Toho dokonale využili reprezentantky Egypta.


Ke svému prvnímu zápasu na olympiádě v Riu nastoupily Nada Meawadová se spoluhráčkou Doaaou Elghobashyová v zeleno-černých dresech s dlouhými rukávy a černých legínách. Druhá jmenovaná měla navíc hidžáb – muslimskou ženskou pokrývku hlavy.


15

GALERIE: Beychvolejbalistky Egypta na olympiádě v Riu

Zdroj: profimedia.cz

Beachvolejbalistky Egypta v Riu - 3

Hodnocení:


„Nošení hidžábu mě neodradí od věcí, které dělám na světě nejraději a volejbal je jednou z nich,“
reagovala na svůj vzhled Doaaou Elghobashyová.Zápas Egypťanek netrval dlouho. Za 40 minut bylo po zápase. Laura Ludwig a Kira Walkenhorst, německé reprezentantky, vyprovodily soupeřky ze hřiště po výsledku 2:0. Více než tento výsledek ale diváky zaujal kontrast kulturních rozdílů mezi oběma páry a jejich rodnými zeměmi.

med TN.cz