Baráž Boj o postup

Jihlava se po 12 letech vrací k elitě. Budějovice ztratily naděje!

HC Dukla Jihlava
Zdroj: Tomáš Kostečka

Sice ještě není konec, ale v něčem už jasno máme. Do hokejové extraligy se po dvanácti letech vrací hokejisté Jihlavy, kteří dokázali ubojovat proti Karlovým Varům bod, který jim zajišťuje návrat mezi českou elitu. Naopak České Budějovice nedokázaly na domácím ledě porazit Pardubice (1:3) a jihočeský tým se tak s veškerými postupovými nadějemi loučí.

Předposlední kolo baráže rozhodlo o tom, že Jihlava postoupí do české nejvyšší soutěže a tu naopak Na postup pak už musí zapomenout České Budějovice. V posledním dvanáctém kole vyřazovacích bojů se bude ještě rozhodovat o tom, jestli extraligu opustí Karlovy Vary nebo Pardubice.

HC Dukla Jihlava - HC Energie Karlovy Vary 2:3 v prodloužení

Jihlavě stačil před posledním kolem baráže pouhý bod k postupu a svěřencům trenéra Vlka se úkol splnit podařilo. I když dnes proti Karlovým Varům dvakrát Dukla prohrávala, nakonec za stavu 2:2 dotáhla utkání do prodloužení. V něm Gríger už po 43 sekundách rozhodl o výhře Energie.

Jihlava hrála extraligu naposledy v sezoně 2004/2005, kdy zrovna probíhala stávka hráčů v NHL. Momentálně se ještě hovoří o tom, zdali bude vedení Dukly o účast v nejvyšší české soutěži stát, jestli klub vzhledem ke špatným podmínkám zimního stadionu dostane případně od svazu výjimku a nebo jestli celek z Vysočiny nabídne extraligovou licenci jinému klubu.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice 1:3

Pardubice si zápas už od začátku hlídaly, kdy Kváču v sedmnácté minutě překonal David Tomášek. Od té doby se hra velmi vyrovnala a České Budějovice křesaly naději. Jenže na začátku třetí části ztížil Jihočechům situaci Rastislav Špirko, který zvyšoval už na 2:0.

Teoretickou šanci pro Motor vykřesal Vlček, který v 17. minutě třetí třetiny snížil na 1:2. Dvě minuty před koncem však rozbil domácí kotel plexisklo a tak bylo na několik minut utkání přerušeno. Vynucená pauza však prospěla Pardubicím, které gólem Nahodila do prázdné brány stanovily konečné skóre 3:1.