Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 12. 2017
Všude dole Hokej a fotbal

Jihlava je na sportovním dně: Co říkají na poslední místa Jihlaváci?

Jihlava
Zdroj: Profimedia

Nejvyšší fotbalová liga v České republice má před zimní přestávkou dohráno. Sezona hokejové extraligy už je také těsně za svou půlkou. V této fázi máme dvě města, která dvěma nejsledovanějším sportům u nás vládnou a také dvě města, která jsou v hokeji i fotbale na úplném dně. V tom prvním případě jde o Plzeň, v tom smutnějším o Jihlavu. Jak na to tedy fanoušci na Vysočině reagují?

V Plzni se ze svých sportovních klubů radují, fanoušci v Jihlavě však moc důvodů k úsměvu nemají. Hokejová Dukla je v extralize poslední, fotbalová Vysočina je zase u dna 1. fotbalové ligy.

 

 

Ještě za Československa získala hokejová Dukla Jihlava dvanáct ligových titulů, čímž se stala nejúspěšnějším mužstvem v tomto ohledu. Od roku 1993 do roku 1999 hrála českou extraligu, ze které spadla (vrátila se do ní jen na rok během sezony 2004/2005, ale hned zase sestoupila). Když se Jihlavě loni podařilo vrátit mezi hokejovou elitu v Česku, bylo to velké překvapení. Jenže se jí nedaří a je poslední.

 

To fotbalový klub z tohoto města na Vysočině má podstatně chudší tradici. Největší úspěch zažil po sezoně 2004/05, kdy poprvé postoupil do Gambrinus ligy, ve které však vydržel jen rok. Do české nejvyšší soutěže se pak Jihlava vrátila v roce 2012. Její maximum ovšem bylo jen osmé místo v sezoně 2013/14. Loni se těsně vyhnula sestupu, ale letos jí zase reálně hrozí, je totiž poslední.

 

Co na poslední místa říkají Jihlaváci?

 

Jihlávaci ale zůstávají věrní. Minimálně ti, kteří chodí na hokejové zápasy. V hojných počtech povzbuzují Duklu doma a ve stovkách jezdí i na venkovní utkání. „Škoda té prohry, ale byl to pěkný zápas,“ píší fanoušci často v diskuzích. Jihlava totiž nehraje špatně, ale moc nevyhrává.

 

HC Dukla Jihlava
Zdroj: Instagram

 

To ti, kteří chodí v Jihlavě na fotbal, už ovšem pomalu vyhlíží sestup. „Sestup volá, olé. Máme hráče prakticky druholigové úrovně. Hráči Vysočiny jednoznačně směřují svůj tým do 2. ligy, kde aspoň nebudou dělat ostudu,“ zní v několika příspěvcích na diskuzích klubových sociálních sítích.

 

Anketa

Sestoupí Jihlava z nejvyšší soutěže?

Hlasovalo 264 lidí.

lju TN.cz