Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 3. 2017
Hokej Po konci kariéry

Ještě loni v extralize, letos na druhé straně. Tohle teď dělá Pašek!

Dušan Pašek
Zdroj: facebook

To, že hokejista ukončí kariéru a jde dělat experta do televizního studia, to je běžná praxe. Méně obvyklé a spíše nevídané je to, když se hokejista dá na dráhu sportovního novináře. Konkrétně, že po zápasech nabírá rozhovory s hokejisty, přitom ještě loni sám hrál slovenskou extraligu. Řeč je o Dušanovi Paškovi.

Málokdo ví, co zákulisí práce sportovního novináře obnáší. Když má žurnalista po povedeném zápase dělat rozhovor, je to často zábavně strávený pracovní čas, kde mnohokrát nechybí spousta vtípků. Jenže horší je, dělat rozhovory o nepříjemných tématech a to zejména po důležitém zápase, ve kterém dojde k porážce.

 


Hokejista Dušan Pašek to sám jako hráč několikrát zažil, ale po loňské sezoně s hraním skončil a teď nabírá příjemné i méně příjemné rozhovory. Vedle toho, že je manažerem oční kliniky, je totiž i sportovním novinářem.

 


"Mým úkolem je dělat i zajímavé video rozhovory na sociální sítě naší kliniky, takže se ze mě stává už i sportovní novinář. Mám za sebou úspěšně první pozápasové rozhovory s hráči Bystrice Maionem či Bortňákem, kterým jsme u nás v minulosti operovali oči a sami přiznali, že se jim hraje nyní mnohem lépe. Je velmi zajímavé stát na druhé straně barikády. Doposud jsem já dlouhá léta dával rozhovory novinářům a nyní kladu otázky já," řekl pro Nový Čas.

 


Když bylo Paškovi mladšímu třináct let, jeho otec Dušan Pašek starší, dlouholetý československý reprezentant, si vzal život. V té době musel jak on sám, tak i jeho rodina a blízcí čelit právě těm nepříjemným debatám na toto téma.

 

Dušan Pašek
Zdroj: facebook


Pašek však už ví, co po všech stránkách snad ze všech úhlů pohledu tato práce obnáší. Možná se časem objeví jako moderátor v nějaké televizi. "Mám dost aktivit, jsem vytížený, ale nikdy neříkej nikdy. Je to zajímavá práce a určitě by mě bavila," dodal Pašek mladší.

 

lju TN.cz