Fotbal Kvalifikace MS

Jednoduchá rozlučka s kvalifikací: Češi porazili San Marino 5:0!

Česká reprezentace
Zdroj: ČTK

Česká fotbalová reprezentace se už rozloučila s účastí na mistrovství světa 2018. Kvalifikaci však musela dohrát a v rámci jejího posledního zápasu poměřila síly se San Marinem. Svěřenci Karla Jarolíma potvrdili svou roli favorita a v pohodě vyhráli nad fotbalovým trpaslíkem 5:0.

Kvalifikace se nevyvedla, Češi na mistrovství světa hrát nebudou. To už se vědělo před dnešním zápasem, který byl pro svěřence Karla Jarolíma poslední v kvalifikační skupině. A rozhodnutý byl už po prvním poločase.

Skóre otevřel v osmé minutě Michael Krmenčík, který si naběhl do brankoviště a usměrnil Janktovu nabídku do brány. Ve 23. minutě zvyšoval na 2:0 znovu Krmenčík, který tentokrát překonal gólmana Alda Simonciniho hlavou po standardní situaci, kterou rozehrával Dočkal. Do půle padla ještě jedna branka, jejíž autorem byl Jan Kopic, který dorážel odražený míč prakticky do prázdné brány.

Ve druhé půli se dlouho nic nedělo. Diváky na stadionu v Plzni probral až po čase Filip Novák, který v 71. minutě vyrazil na útočný výlet, vytěžil nahrávku Klimenta do běhu a skvěle zamířil ke vzdálenější tyči. Čechům to nestačilo. Na konečných 5:0 ještě korigoval navrátilec do národního týmu Václav Kadlec.

Výhra nad San Marinem znamená celkově třetí místo v kvalifikační skupině a účast v druhé lize nově vznikající Ligy národů.