Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.4. 2018 17:42
Fotbal Komedie na hřišti

Jedna střela, tři zranění: Fotbalové scéně se směje celý svět! VIDEO

Polehávající maďarští fotbalisté
Zdroj: Reprofoto Facebook

Utkání druhé nejvyšší maďarské fotbalové ligy běžně nesleduje mnoho domácích, natož zahraničních, diváků. Jenže video ze zápasu mezi Győrem a Nyíregyházou obletělo doslova celý svět. Nebyla za tím ale krásná branka či povedená míčová ekvilibristika – při snaze zablokovat střelu se na zem naráz sklátili tři defenzivní hráči hostí.

Tohle video rozhodně nepomůže fotbalistům zbavit se nálepky baletek, naopak ji dosti přiživí. Dva hráči maďarského týmu z Nyíregyházy se při zdánlivě běžné snaze zastavit trajektorii míče nešťastně srazili a skončili na zemi. Aby toho nebylo dost, dobíhající obránce zřejmě špatně došlápl a asi i v rámci týmového ducha se krátce na to ve "smrtelné" křeči skácel na zem.

Rozhodčímu v té chvíli asi nezbývalo nic jiného než přerušit hru, i když se k tomu nejdříve moc neměl. To samozřejmě nelibě nesli domácí, kterým se najednou naskytla jedinečná šance na vstřelení pojišťovací, druhé, branky. Pískot píšťalky dodal aspoň jednomu z polehávajících trochu životní energie a už za několik vteřin se postavil na nohy.


Reputaci hráčům ze sedmého největšího maďarského města nevylepšilo ani posledních několik vteřin videa, na kterém je vidět opakovaný záběr hodně naivního pokusu o nasimulování penalty útočníka hostí.

Video za necelých 24 hodin od jeho zveřejnění na Facebooku už shlédlo přes 113 tisíc lidí. Mnozí z nich si nemohli odpustit nějaký ten kousavý či posměšný komentář. „Vždycky si říkám, že už hlouběji nejde klesnout, ale... Ubohé,“ píše jeden z nich.


"Cirkusové" představení hostím nebylo moc platné, v Győru nakonec prohráli a přišli o důležité body v boji o postup do nejvyšší soutěže. Navíc jsou teď celému Maďarsku pro smích.
 

TN.cz