Aktualizováno 20.1. 2018 10:25
grandslam australian open

Derby v Melbourne pro Plíškovou! Teď jí čeká další česká rivalka

Karolína Plíšková a Lucie Šafářová

Karolína Plíšková vyhrála český souboj třetího kola na grandslamovém Australian Open. Turnajová šestka neztratila v duelu s Lucií Šafářovou ani jednou servis a zvítězila po setech 7:6 a 7:5.

V první sadě si obě hráčky pevně držely podání a i tie-break byl vyrovnaný. Za stavu 6:5 měla Šafářová setbol, ale Plíšková při svém servisu nezaváhala. Sama pak využila setbol po chybě soupeřky z bekhendu a zkrácenou hru získala 8:6.

Ve druhém setu si Šafářová vypracovala ve druhé hře svůj jediný brejkbol, ale Plíšková ztrátu servisu zahnala. V jedenácté hře vzala Šafářové podání na 6:5 a vzápětí zápas dopodávala. Mečbol proměnila jedenáctým esem.

"Jsem nadšená, že jsem si udržela celý zápas servis. Podání od prvního zápasu zlepšuju, je to nejdůležitější část mé hry a je hodně důležité, že funguje. Tohle byl velmi těžký zápas. S Lucií hrajeme vždycky vyrovnaně,"
řekla Plíšková.

I v osmifinále může Plíšková narazit na krajanku. Hrát by mohla s Barborou Strýcovou, která přehrála Bernardu Peraovou z USA.

Světová jednička Rumunka Simona Halepová potřebovala k postupu tři a tři čtvrtě hodiny. V duelu s Američankou Lauren Davisovou odvrátila tři mečboly a zvítězila 4:6, 6:4 a 15:13. Rozhodující set trval dvě hodiny a dvaadvacet minut.