Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 10. 2017
tragédie předčasné úmrtí

Stará vzpomínka ožívá. Petr Čech vzdal hold zesnulému kolegovi!

Petr Čech a Choirul Huda
Zdroj: Profimedia

Fotbalový svět zasáhla tragická smrt brankáře Choriula Hudy, kterému se stala osudnou srážka se spoluhráčem. Smutek z fotbalistovy předčasné smrti pocítil i někdejší reprezentační gólman Petr Čech.

Právě brankář Arsenalu přitom téměř na den přesně před jedenácti lety zažil něco podobného, naštěstí ne s tragickými následky.
 

Čtrnáctého října roku 2006 při srážce se záložníkem Stephenem Huntem z Readingu utrpěl frakturu lebky, když ho irský dobíhající irský fotbalista trefil kolenem přímo do hlavy. Musel být rychle převezen do nemocnice, kde se podrobil operaci.
 

Český gólman měl tenkrát štěstí v neštěstí. Přes vážnost svého zranění se z problémů dostal, i když ne bez následků. Od té chvíle k němu neodmyslitelně patří ochranná helma. Přesto se dokázal zařadit mezi nejlepší gólmany světa.
 

Osmatřicetiletý indonéský brankář Choirul Huda bohužel takové štěstí neměl. Během víkendového zápasu tamní nejvyšší soutěže se srazil s vlastním spoluhráčem. Po převozu do nemocnice bohužel zemřel.
 

Tragédie zasáhla i Petra Čecha. Ten vzdal hold jednomu z brankářských kolegů prostřednictvím sociální sítě. "Velmi smutná zpráva z Indonésie. Odpočívej v pokoji, Choirule Hudo," napsal na twitter a připojil hashtag odkazující na gólmanskou jednotu.Právě zástupci tohoto fotbalového řemesla se totiž vzpamatovávají z velké a zbytečné ztráty.
 

msl TN.cz