Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 8. 2017
video parádní gól

"Rosa" začal před 11 lety: Arsenal vzpomíná a vybral nejhezčí gól!

Tomas Rosicky
Zdroj: Twitter

Právě dnes, tedy osmého srpna, je to na den přesně jedenáct let, co Tomáš Rosický nastoupil ke svému prvnímu soutěžnímu zápasu v dresu londýnského Arsenalu. Gunners na svou dlouholetou oporu nezapomněli a připomněli si "Rosu" jedním z jeho nejhezčích gólů.

Leckdo si ještě určitě vzpomene na toho mladíčka, co jako kometa vyletěl v dresu Sparty a nepříliš dlouhé působení v letenských barvách mu stačilo k tomu, aby si vysloužil atraktivní angažmá v zahraničí.
 

To londýnské pro něj začalo na den přesně před jedenácti lety. Respektive přestup se upekl už na jaře, právě osmého srpna ale Tomáš Rosický nastoupil k prvnímu soutěžnímu utkání za Gunners. Arsenal hrál tehdy v Lize mistrů nastoupil na hřišti Dinama Záhřeb, vyhrál 3:0 a Rosický odehrál dvaaosmdesát minut.
 

Nakonec si za Arsenal zahrál v úctyhodných 170 utkáních, o vyšší číslo přišel kvůli četným zdravotním potížím. Ty jej pronásledovaly i po návratu do Sparty, když v minulém ročníku zasáhl do jediného utkání. Nyní už však mají zase fanoušci pražského týmu důvod k radosti, protože reprezentační záložník naskočil už do tří utkání v řadě.
 

Ale zpět do Londýna. V Arsenalu na Rosického nezapomněli. Právě dnes si ho připomněli na sociálních sítích. A připojili jeden z jeho nejpovedenějších gólů, které během svého působení v Anglii vstřelil. To když v únoru 2014 zakončoval pohlednou akci v zápase proti Sunderlandu.

Arsenal vzpomíná na Rosického
Zdroj: Twitter

 

msl TN.cz