Aktualizováno 7.2. 2016 13:32
sjezdové lyžování bravo

Je to prostě raketa! Ledecká bodovala i v super obřím slalomu!

Ester Ledecká

Včera při premiérovém startu ve Světovém poháru ve sjezdovém lyžování zajela skvělou 24. příčku a brala první body. Dnes se v Garmisch-Parten Kirchenu postavila na start i v super obřím slalomu a opět bodovala! Mistryně světa Ledecká dojela na děleném 25. místě.

Dvacetiletá Ledecká startovala s číslem 44 a i v druhém závodu SP v životě se prosadila do bodované třicítky. Za vítěznou Gutovou zaostala na německé sjezdovce Kandahar o dvě vteřiny a 28 setin, za elitní desítkou o rovnou sekundu a v průběžném pořadí super-G se rázem stala nejlepší Češkou.

Vonnová, suverénní královna sobotního sjezdu, prohrála s Gutovou o 23 setin sekundy. Na druhé místo se mezi ně vklínila domácí Viktoria Rebensburgová, která americkou hvězdu porazila o osm setin a i podruhé se v Ga-Pa prosadila na stupně vítězek. V průběžném pořadí SP stáhla Gutová náskok vedoucí Vonnové na 87 bodů.

Body podruhé - SG 25. místo

Zveřejnil(a) Ester Ledecká dne 7. únor 2016

Čtyřiadvacetiletá Gutová vyhrála popáté v sezoně, po dvou obřích slalomech, sjezdu a kombinaci ovládla i další disciplínu. Celkově vyhrála sedmnáctý závod SP v kariéře a po ranním triumfu Carla Janky v Koreji se postarala o další radostný okamžik švýcarských sjezdařů.

Ženy - superobří slalom:

1. Gutová (Švýc.) 1:20,51, 2. Rebensburgová (Něm.) -0,15, 3. Vonnová (USA) -0,23, 4. Weiratherová (Licht.) -0,71, 5. Hütterová (Rak.) -0,92, 6. Klingová (Švéd.) -0,96, 7. Görglová (Rak.) -1,04, 8. N. Fanchiniová -1,15, 9. Brignoneová (obě It.) -1,16, 10. Rossová (USA) -1,28, ...25. Ledecká (ČR) -2,28.