Publikováno 23. 1. 2019
tenis reakce po zápase

Je to neuvěřitelný pocit! Plíšková po výhře zářila jako nikdy předtím

Karolína Plíšková

Tenistka Karolína Plíšková odvrátila v utkání se Serenou Williamsovou čtyři mečboly a americkou hvězdu porazila ve čtvrtfinále grandslamového Australian Open 6:4, 4:6, 7:5. Dramatický zápas skončil tak pro českou tenistku vítězně a ta se v pozápasovém rozhovoru na kurtu jen rozplývala radostí.

Set a půl Plíšková proti Williamsové výborně podávala a po brejku v páté hře druhé sady mířila za výhrou. Sedminásobná vítězka Australian Open ale přidala na agresivitě, mnohem lépe returnovala, Plíšková začala ztrácet a o druhý set přišla.

V rozhodující sadě už prohrávala 1:5 a při podání Američanky čelila mečbolu. Dokázala ale soupeřku dostat do úzkých a ztrátu utkání odvrátit. Williamsová si navíc při výměně podvrtla levý kotník, ošetření si ale nevyžádala a hrála dál. Vzápětí udělala dvojchybu, Plíšková brejkbol využila a nastartovala velký obrat.

Rozhovor s Karolínou Plíškovou po vítězství nad S. Williamsovou:

Češka snížila na 4:5, při svém podání se však třikrát ocitla míč od prohry. Všechny mečboly znovu zahnala, mimo jiné i forhendem, který spadl na čáru. Za stavu 6:5 podávala na výhru a po dvou hodinách a deseti minutách duel ukončila.

14

Hodnocení:

"Už jsem byla skoro v šatně a teď tu stojím jako vítězka," zářila Plíšková v rozhovoru na kurtu. "Ve třetí sadě jsem nejdřív neměla moc šancí. Řekla jsem si, zkus to ještě vyhrát. Využila jsem šance, které přišly, a je to teď neuvěřitelný pocit."

V grandslamovém semifinále je Plíšková potřetí v kariéře. Na US Open v roce 2016 došla do finále, o rok později hrála semifinále na pařížské antuce.

Ósakaová si ve čtvrtfinále poradila s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou. Loňskou královnu Turnaje mistryň zdolala hladce po setech 6:4 a 6:1. "Už jsem jeden grandslam vyhrála a chci další. Jsem blízko, chci jít dál," řekla Ósakaová.

V semifinále je v Melbourne také Barbora Krejčíková, spolu s Američanem Rajeevem Ramem jsou mezi čtyřmi nejlepšími páry smíšené čtyřhry.