Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 4. 2017
Hokej Blíže ke dnu

Je to konec? Hokejová Slavia dluží hráčům, možná přijde o licenci!

HC Slavia Praha
Zdroj: Tomáš Kostečka

Hokejová Slavia zažívá nejtěžší roky v klubové historii. Za vším hledejte peníze, které jsou zkrátka alfou a omegou profesionálního sportu a pražskému klubu zkrátka chybí. Vedení prý stále nevyplatilo svým hráčům říjnové výplaty, což je částka okolo 750 tisíc se splatností do 28. dubna. Tradiční klub může dokonce přijít o prvoligovou licenci, což může klidně znamenat úplný zánik sešívaných.

Dluhy vůči hráčům, odchody opor na vlastní žádost, debakl 0:13 od Prostějova v zápase, kde museli hrát místo kmenových hokejistů junioři, kteří posléze tvořili jádro sestavy Slavie společně s mnoha hráči, kteří přišli na hostování z extraligy. Po tom všem však účast až v semifinále WSM ligy. To vystihuje stručně uplynulý ročník pražské Slavie ve druhé nejvyšší české soutěži.

 Jenže to je jen pozlátko. V pozadí prý mají být stále dluhy a znovu se hovoří o tom, jak blízko je český hokej od toho, že hokejová Slavia úplně zanikne. "Slavii bylo odesláno upozornění, že v nejhorším případě může přijít o licenci. Pokud by klub lhůtu (splacení dluhů hráčům do 28. dubna) nesplnil, dostane to do rukou opět výkonný výbor. Jedná se o závažné rozhodnutí, není to jen otázka jednotlivců a lidí, kteří soutěž řídí," řekl pro deník Sport Pavel Setikovský, manažer svazu pověřený řízením první ligy.

 

Takovéto problémy ve vrcholovém sportu nejsou ničím neobvyklým. Velmi podobnou situaci řešili letos na Slovensku, kde klub HC Slovan Bratislava hraje prestižní KHL. Také hráčům dlužil výplaty, a i když je splatil, stále není jisté, jestli se bratislavský celek nevrátí do slovenské extraligy. Ze dna se také pomalu dostává Vsetín, který před lety na rok zanikl, ale letos se mu podařilo postoupit do druhé nejvyšší české soutěže a údajně to může být jen krůček k návratu mezi českou elitu.

 

 

A jak na aktuální situaci reaguje Slavia? Tým z Edenu tvrdí, že nikomu nic nedluží. Naopak po každém hráči má prý chtít pokutu ve výši 2,015 milionu korun za poškození dobrého jména tradičního celku. Vedení sešívaných tím má na mysli zmíněný zápas proti Prostějovu (v něm Slavia obdržela debakl 0:13), do kterého na protest nenastoupili kmenoví hráči, ale z nouze junioři. Počkejme, co napoví nadcházející týden, po kterém by mělo být o osudu Slavie jasno.

 

lju TN.cz