Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 5. 2017
nova sport premier league darts

Úžasné finále! Wright měl Gerwena na lopatě, ale slaví Mighty Mike!

Michael van Gerwen
Zdroj: Profimedia, ProSports/REX/Shutterstock

Když spolu Peter Wright a Michael van Gerwen hráli naposled, skončilo to vysokým vítězstvím Wrighta 6:0, do finálového utkání Premier League přesto vstupoval jako favorit Nizozemec. Světová jednička ovšem nezachytila začátek utkání, oproti tomu Wright předváděl skvělé šipky a skvělý start přetavil ve vedení 5:1.
 

Pak ale zaváhal na servisu, nedokázal zavřít a umožnil van Gerwenovi nadechnout se k náporu. Ten se ale nekonal. Mighty Mike totiž vzápětí opět o podání přišel, a když pak šel Snakebite do vedení 7:2, začalo to s Nizozemcem vypadat už bledě.
 

Wright měl zkrátka fazónu, v té chvíli si držel průměr na 106 bodech a van Gerwen marně hledal pohodu, se kterou odehrál většinu posledních turnajů. Před přestávkou se osmadvacetiletému Nizozemci podařilo snížit na 3:7, přesto měl během pauzy o čem přemýšlet.
 

A po ní to vypadalo na velkou stíhací jízdu. Van Gerwen s přehledem vyhrál dva legy po sobě a stáhl rozdíl na 5:7. Wright ale půdu pod nohama neztrácel. Double 8 zvládl sice napodruhé, ale i to se počítá a pro Snakebitea z toho byla vedení o tři legy.

Nizozemec dokázal opět snížit a při Wrightově podání pak dokázal trefit dvě stoosmdesátky. I ty mu pomohly k dalšímu brejku, který znamenal už skóre 7:8.


A van Gerwen byl v laufu. Další kolo začal další stoosmdesátkou a nakonec mu na jeho zdolání stačilo jedenáct šipek. Wrightovo vedení bylo pryč a najednou to byla světová jednička, kdo byl výrazně nahoře.
 

Nebyl to ale jen van Gerwen, kdo dovedl nasázet třikrát šedesát po sobě. Právě tento počin pomohl Wrightovi zpátky do vedení. Dalším legem ale van Gerwen prolétl doslova jako šipka a po osmnácti kolech měli oba borci po devíti.
 

Kdo bude mít mečbol? Devatenáctý leg rozhodl o tom, že to bude Peter Wright. Pod tlakem byl van Gerwen, který svůj servis prostě musel zvládnout. Vypjaté okamžiky dvacátého legu nakonec lépe zvládl právě Nizozemec, když Wright nevyužil hned šest šipek za sebou, kterými mohl zakončit celou letošní Premier League.
 

V tu chvíli bylo jasné, že diváci v O2 Aréně vidí nejvyrovnanější finále v historii soutěže. A konec předurčil už předposlední leg. Wright byl po nezdaru psychicky dole a van Gerwen toho dokázal využít, proměnil hned první matchdart a stal se už potřetí celkovým vítězem Premier League, za což si odnesl 250 tisíc liber (v přepočtu 8 500 000 Kč). 

Statistiky ve finále

Průměr na tři šipky - van Gerwen 104,76 Wright 101,06

Zavírání - 44 %:40 %

Nejvyšší zavření - 94:96

180 - 9:6

 

Výsledky:

Semifinále: van Gerwen - Anderson - 10:7, Wright - Taylor - 10:9

Finále: van Gerwen - Wright - 11:10

1 2
3
msl TN.cz