Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 5. 2017
nova sport premier league darts

Úžasné finále! Wright měl Gerwena na lopatě, ale slaví Mighty Mike!

Michael van Gerwen
Zdroj: Profimedia, ProSports/REX/Shutterstock

O tom, zda druhým finalistou bude Peter Wright, nebo Phil Taylor, měly rozhodnout následující desítky minut. Očekávala se vyrovnaná bitva, nicméně Snakebite hned v úvodu utekl Taylorovi na 4:0.
 

Až pak se dostal ke slovu také The Power. Díky tomu, že si Wright mohl na zavírání na 24 šipky zlámat, ale kýžený cíl prostě netrefil, stáhl rozdíl dokonce na 4:2, blíž ho k sobě ale soupeř nepustil a hned odskočil na tři body. Osmý leg ale zahrál Taylor famózně, když mu na jeho úspěšné zakončení stačilo jedenáct šipek.

 

Wright si ale zlepšujícího Taylora pořád dokázal držet na dostatečnou vzdálenost. Na dva legy a blíž ani krok. Ale nic netrvá věčně a tohle nepsané pravidlo změnila krátká pauza, kterou šipkaři absolvovali po desátém legu. Ten jedenáctý totiž při Wrightově servisu získal Taylor a držel se v kontaktu.
 

Navíc při vlastním podání srovnal a, jak se říká, hrálo se od začátku. A pro Wrghta bylo rázem ještě hůř. Doby, kdy vedl o čtyři body, byly nenávratně pryč . Snakebiteovi vůbec nevyšla hra, kdy byl na podání, a rázem to byl on, kdo musel dotahovat.
 

Dramatický boj plný zvratů ale pokračoval v podobném duchu. Taylor nezvládl zavřít na 32 a pustil Wrighta opět na remízu. Nerozhodný stav trval i po šestnácti lezích a bylo jasné, že k rozhodnutí duelu bude potřeba více kol než v prvním semifinále.
 

Mohlo jich být osmnáct, Taylor ale nedokázal proměnit svou matchdart a Wright trestal. Devatenáctý leg byl již zcela v jeho režii, na závěr si sehrál na double dvacet, zatímco Taylor musel dotahovat. Cíl sice ještě netrefil, dvojnásobnou hodnotu desítky už ale zasáhl přesně a radoval se ze svého prvního finále Premier League v kariéře.

Pro Phila Taylora to naopak byl úplně poslední zápas v Premier League v kariéře. I přes porážku se však nesmazatelně zapsal do dějin této soutěže, když ji šestkrát ovládl a celkem si zde připsal 142 vítězství, 30 remíz a jen pětatřicetkrát odešel poražen.

msl TN.cz