Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 5. 2017
nova sport premier league darts

Úžasné finále! Wright měl Gerwena na lopatě, ale slaví Mighty Mike!

Michael van Gerwen
Zdroj: Profimedia, ProSports/REX/Shutterstock

Letošní ročník šipkařské Premier League už zná svého vítěze! O tom, kdo se stane nejlepším hráčem prestižní soutěže rozhodlo londýnské play off. O nejvyšší mety se v O2 Aréně střetla čtveřice Michael van Gerwen, Gary Anderson, Phil Taylor a Peter Wright. A v anglické metropoli se přepisovaly dějiny šipek!

Z prvního místa po základní části vstupoval do semifinálového zápasu Michael van Gerwen, proti němuž se postavil zkušený Gary Anderson. Ten sice obsadil „až“ čtvrté místo, ale kdo by čekal jasný souboj ve prospěch nizozemského borce, musel by se divit.
 

Van Gerwen totiž začal ztrátou servisu, když Anderson předvedl hned svými prvními hody stoosmdesátku, na níž dokázal navázat dvěma stočtyřicítkami. Nizozemec se ale rychle vzpamatoval a třemi vítěznými legy v řadě otočil skóre. A šel na podání.
 

To se mu však vůbec nevyvedlo. Zvláště jeho závěr, kdy vlastními nepřesnostmi nechal soupeře stáhnout velkou ztrátu a Andersonovi se pak podařilo i dříve zavřít. Hned vzápětí pak srovnal na 3:3.

Od té doby si oba šipkaři servis střežili jako oko v hlavě. Až do šestnáctého legu, kdy se utrhl van Gerwen a šel do rozhodujícího trháku. Závěr už zvládl prostovlasý rodák z Boxtelu bravurně a mohl začít vyhlížet finálového soupeře. Gary Anderson však opouští Londýn více než se ctí, o čemž svědčí i fakt, že v semifinále měl vyšší průměrný nához (102,68 bodů) než obhájce titulu (102,22) i vyšší úspěšnost zavírání (50 % : 63,64 %).

msl TN.cz