Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 2. 2017
ufc klasika v oktagonu

Je libo knokaut? Dewrrick Lewis zničil Browna a jde si za titulem!

Derrick Lewis
Zdroj: Profimedia
Derrick Lewis

Těžké váhy vždy lákaly diváky k obrazovkám. Na to spoléhalo i UFC a galavečer v Kanadě tak postavilo show na duelu mezi Brownem a Lewisem. A jedno je po dnešku jisté, tito obři opět nezklamali. Nicméně i zbylé zápasy nabídly skvělou podívanou.

Cesta Derricka a Travise je odlišná. Zatímco Travis již delší dobu patří mezi světovou špičku v UFC, tak Derrick si svoje jméno zatím buduje. Po skalpu Roye Nelsona se řádně vyhoupl a Travis se měl stát jeho vstupenkou mezi absolutní elitu. Jenže Travis má za sebou již zápasy s těmi nejlepšími, tudíž Derrick musel ukázat co v něm je.
 

Lewisovou silnou stránkou jsou bez pochyby jeho tvrdé údery a boj na zemi. Z toho důvodu se Travis držel zpočátku na nohou a snažil se držet od soupeře distanc. Díky jeho dlouhým nohám se mu to i dařilo a Lewise trefil párkrát skvěle i do oblasti břicha. V tu chvíli to vypadalo s vycházející hvězdou špatně, ale bolest ho nezlomila a v zápase pokračoval dále.


Po těžkých chvílích převzal otěže již Derrick a jeho síla začala dostávat prostor. Bylo zřejmě, že je jen otázkou času než jedna dobrá kombinace pošle Browna k zemi. A tak se i stalo. V druhém kole totiž Derrick předvedl, proč se stává postrachem všech těžkých vah. Skvělé kombinace u klece s Brownem zamávali a pak už jen stačila jedna dobře mířena a zápas musel rozhodčí ukončit. Browne si určitě poslední údery nebude ani pamatovat.Divize těžkých vah se tak dočkává příjemné obměny a Francis Ngannou a Derrick Lewis jsou toho jasným důkazem. I střední váha dostala nového zápasníka, v podobě bývalého šampiona welterové váhy, Johnyho Hendrickse. Problémy se shazování ho donutily směnit divizi a tak narazil na Hectora Lombarda. Vzrůstem patří oba dva zápasníci mezi ty nejmenší v kategorii do 84 kilo.


Z vyrovnané bitvy vzešel nakonec vítězně Hendricks, který se v posledních zápasech trápil. Jeho budoucnost ve střední váze je ovšem s otazníkem. Se svými proporcemi bude mít každý zápas velmi obtížný.


Diváky svým výkonem ohromil debutující Gavin Tucker. Ve stylu Codyho Garbrandta si se svým soupeřem pohrával a nechyběly ani svižné kombinace a práce nohou. Kromě prodloužení své neporazitelnosti si tak získal dnes ráno i velký počet fanoušků. Domácí publikum potěšila i výhra Eliase Theodorou, pro kterého je zápasení v Kanadě již povinností.


Příští víkend má UFC pauzu, ale o to více nás bude čekat v březnu. UFC 209 a dva titulové zápasy, to mluví samo za sebe. Hned poté navštívíme Brazílii s velmi dobře poskládaným galavečerem a o týden později se přesuneme do Londýna.

Lukáš Zduba TN.cz
Reklama

 

Reklama