Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 30. 1. 2018
otázky posila pro český hokej

Je Jágr zdravý? Trenér Kladna už má vymyšlené místo v sestavě

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Jaromír Jágr

Nehrál, Calgary Flames ho zařadilo na injury list, tedy seznam zraněných hráčů. Jaromír Jágr se nyní vrací domů a celá republika žije jeho návratem. Kladenští Rytíři už mají přichystaný dres. Jenže bude hokejová ikona s číslem 68 vůbec schopná hry?

O jeho zdravotních trablích se toho napsalo spousty. I když trenér Glen Gulutzan v Calgary spíš mlžil a schovával se za fráze day-to-day či zranění v dolní části těla, bylo zřejmé, že s Jágrem není něco v pořádku.


O něčem vypovídala kolenní ortéza pověšená na Járově místě v kabině Calgary, pak se zase měla ozvat třísla.


Jágr už je ale opravdu na cestě domů a pokud se rozhodl pro návrat do Kladna, pak určitě bude chtít nastoupit co nejdřív.
„O podrobnostech budeme informovat v příštích hodinách či dnech,“ slíbil kladenský tiskový mluvčí Vít Heral.


Středeční domácí duel s Karlovými Vary je asi ještě utopie, ač by Kladenští samozřejmě rádi na jeden ze šlágrů vyprodali arénu. Počítá se ale už se startem v sobotním utkání s Benátkami. A že s ním počítá i trenér Pavel Patera, je zřejmé z jeho slov. „Hráč jeho kvalit nám strašně moc pomůže. Varianty na jeho zařazení do sestavy máme samozřejmě připravené,“ říká Jágrův spoluhráč z Nagana.


Jisté je jedno, Jágr by měl pomoci minimálně svou přítomností a debakl 0:6, jak zní výsledek posledního kladenského duelu s Ústím by se určitě opakovat neměl.

ram TN.cz