Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 11. 2016
zpověď opory odvážná slova

Jdeme za titulem, překvapil Petr Čech! Ale ví, o čem mluví

Petr Čech
Zdroj: Profimedia
Petr Čech

Petr Čech je přesvědčen, že síla současného Arsenalu a šířka kádru je tím nejlepším předpokladem konečně po letech vyhrát anglickou Premier League. Odvážná slova českého brankáře zveřejnil ve středu web listu Daily Mail.

Gólman, který přišel na stadion Emirates vloni, se podílel po svém přestupu na nejlepším výsledku Arsenalu za poslední léta. A v průběhu letošní sezony soudí, že na konci roku to může být ještě lepší.


"Myslím, že to nejdůležitější je mít sílu do hloubky. Pokud jsme měli smůlu na dlouhodobá zranění, tak jsme nemohli na stejném postu střídat dva hráče. A i proto nám kvůli únavě chybělo trochu energie,"
říká zajímavá slova český brankář. "Ztráceli jsme body, protože jsme těžko otáčeli zápasy. Ale v téhle sezoně máme opravdu sílu do hloubky a zdravý kádr," přidává Petr Čech.


On sám například nechytá v evropských pohárech a soustředí se jen na ligu. "Bojujeme na několika frontách, můžete nás vidět v Lize mistrů, domácím poháru i lize. A role máme rozdělené. Každý vypadá fit a je připravený na důležité zápasy," připomíná.

Petr Čech
Zdroj: Profimedia Petr Čech

V minulé sezoně se najednou mluvilo o tom, co Arsenal může dokázat. A i když nakonec triumfoval Leicester, byla druhá příčka Gunners osvěžením pro fanoušky. "Loni jsme titul možná ztratili, šance byla. Ale v této sezoně jdeme krok za krokem se snažíme zlepšovat. Myslím, že jsme na správné cestě," tvrdí brankářská opora. Koneckonců se získáváním titulů v Premier League má dost zkušeností. V dresu londýnské Chelsea triumfoval hned čtyřikrát!


Arsenal má v současné době na marodce jen Alexise Sancheze, který si přivodil menší svalové zranění v tréninku před zápasy národního týmu Uruguaye.

ram TN.cz