Jasná penalta, tvrdí Pogba. Vyhrála by pak Barca Ligu mistrů?

Paul Pogba
Zdroj: Twitter
Paul Pogba

Byl to faul? Pokud ano, měla být penalta. A možná opravdu být měla... Málokdo po finále Ligy mistrů pochyboval o zaslouženosti triumfu Barcelony. Jenže kdyby sudí Cakir pískl pro Juventus penaltu, bylo by možná všechno jinak...

Barcelona byla oprvdu v úzkých, když se za stavu 1:1 ve vápně Katalánců svalil na zem záložník Juventusu Paul Pogba. „Byla to penalta,“ měl jasno.

Běžela 67. minuta zápasu. Barcelona byla stále otřesená vyrovnávacím gólem Juventusu, zatímco Italové najednou ožili a bylo jich plné hřiště. Dokonce dostali svého soupeře pod tlak. A pro favorita mohlo být ještě hůř.

Francouzský šikula Paul Pogba dostal míč do pokutového území, zády k brance si ho zpracoval a chystal se otočit kolem bránícího Daniho Alvese. Po kontaktu se soupeřem se ovšem svalil na zem.

Paul Pogba
Zdroj: Twitter Paul Pogba

Alves měl bezpochyby ruku na Pogbových zádech. Ale jak je vidět z opakovaného záznamu, hvězda Juventusu šla na zem velmi, velmi ochotně. „Jasná penalta,“ stál si přesto za svým po zápase Pogba.

Naštvání hráčů Juventusu bylo o to větší, že za pouhou minutu od sporného incidentu Barcelona vstřelila gól na 2:1. Ten se nakonec ukázal jako rozhodující. „Rozhodčí udělal několik chyb, ale to je fotbal. Nemůžeme s tím nic dělat,“ pokračoval Francouz.

Anketa

Měla se po souboji Pogba vs. Mascherano kopat penalta?

Hlasovalo 369 lidí.
Faktem každopádně je, že stěžovat by si mohli i hráči Barcelony. Penalty se totiž dožadovali také, když v první poločase nastřelil Neymar ruku bránícího soupeře. Chilan Arturo Vidal zase mohl být hodně rád, že už v prvním poločase neviděl červenou kartu.

I Pogba uznal, že trofej skončila nejspíš ve správných rukou. „Barcelona byla lepší, musím jim pogratulovat,“ uzavřel záložník, jehož tým nakonec Barceloně podlehl 1:3. Přesto se může za letošním ročníkem Ligy mistrů ohlížet s velkou hrdostí.