Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 27. 9. 2016
nominace kvalifikace o ms

Jarolímovi dělají starosti zranění. Na Německo jde i se Schickem

Karel Jarolím
Zdroj: ČTK
Karel Jarolím

V nominaci české fotbalové reprezentace na říjnové zápasy kvalifikace mistrovství světa v Německu a s Ázerbájdžánem je i útočník jednadvacítky Patrik Schick. Do národní týmu se také vracejí záložník Milan Petržela a uzdravený stoper Tomáš Sivok. Trenér Karel Jarolím zatím povolal devatenáct hráčů a v příštích dnech doplní další čtyři jména.

Zápas s obhájcem světového zlata Německem hostí 8. října Hamburk, domácí duel s Ázerbájdžánem se hraje 11. října ve Vítkovicích. Po prvním utkání kvalifikační skupiny má český celek bod za domácí bezbrankovou remízu se Severním Irskem.
 

Jarolímovi, který v létě převzal národní celek po Pavlu Vrbovi, zkomplikovala druhou nominaci zranění některých hráčů. Chybějí například lídr zálohy Vladimír Darida, Jakub Rada či Lukáš Pokorný. Stále schází také kapitán Tomáš Rosický, jenž si po návratu do Sparty obnovil zranění a ještě neoznámil, zda bude v reprezentaci pokračovat.
 

O zařazení dvacetiletého Schicka ze Sampdorie Janov do reprezentačního A-týmu se mluvilo už v září, tehdy ale ještě zůstal v jednadvacítce. Za dospělý národní celek Schick odehrál jedno utkání na soustředění před Eurem v Rakousku, na šampionát se však nedostal.
 

Petrželovi vynesly pozvánku dobré výkony v dresu Plzně. Za reprezentaci naposledy hrál vloni v říjnu v evropské kvalifikaci proti Turecku. Zkušený stoper Sivok kvůli zranění vynechal zápasy s Arménií a Severním Irskem, nyní už je ale v pořádku.
 

Brankáři: Tomáš Vaclík, Tomáš Koubek, Jaroslav Drobný

Obránci: Theodor Gebre Selassie, Pavel Kadeřábek, Tomáš Sivok, Marek Suchý, Jan Sýkora, Filip Novák

Záložníci: Milan Petržela, Bořek Dočkal, David Pavelka, Martin Frýdek, Ladislav Krejčí, Tomáš Hořava, Jiří Skalák

Útočníci: Václav Kadlec, Patrik Schick, Matěj Vydra

ČTK TN.cz