Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.10. 2017 18:40
přestřelka zůstane trenérem?

Jarolím reaguje na drsný útok: Kontakt s agenty je nesmysl, tvrdí

Karel Jarolím
Zdroj: Profimedia
Karel Jarolím

Karel Jarolím je nadále trenérem českých fotbalistů. Po drtivé kritice od faktického vládce českého fotbalu Romana Berbra ale vydal prohlášení, ve kterém připouští své váhání o pokračování ve funkci.

Přinášime celé prohlášení trenéra Karla Jarolíma:

"Na dnešním jednání VV jsem předložil analýzu působení reprezentačního týmu ČR v kvalifikaci MS. Základními body bylo pojmenování příčin neúspěchu, kterým konečné umístění v kvalifikační tabulce jednoznačně je, a zároveň plán pro budoucí období. Následná debata byla velmi věcná. O to více mě překvapily závěry VV prezentované na tiskové konferenci.

Nebráním se sportovní kritice, která po dosažených výsledcích přišla. Veškerá tato témata rad proberu s vedením FAČR i případnými fotbalovými experty. Na dnešním jednání však konkrétní dotazy nepřišly a nebylo tak možno na ně reagovat.

Velmi důrazně se však musím ohradit proti spekulacím ohledně mého užšího kontaktu s fotbalovými agenty a potažmo pak jejich vlivu na tvorbu jednotlivých nominaci. Je to nesmysl, který mě poškozuje po lidské i profesní stránce. Stejně tak nejsou pravdivé prezentované informace ohledně mé stávající smlouvy. Možnosti jejího ukončení samozřejmě jsou a je jen v gesci Výkonného výboru, zda budou uplatněny.

Předpokládám, že zástupci vedeni FACR se budou chtít v následujících dnech potkat a probrat budoucí vývoj. Budu rád, pokud budu moct v rozdělané práci pokračovat. Na druhou stranu bych nechtěl působit v prostředí, které by mou práci považovalo za nekvalitní či dokonce kontraproduktivní."

ram TN.cz