Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.10. 2017 14:07
video pořádná kritika

Jarolím pod ostrou palbou! Berbr mu vyčetl chyby i sebereflexi

Karel Jarolím a Roman Berbr
Zdroj: Profimedia
Karel Jarolím a Roman Berbr

Fotbalovou reprezentaci i nadále povede Karel Jarolím. A to i přesto, že schytal obrovskou kritiku od dočasného šéfa fotbalové asociace Romana Berbra. Důvodem Jarolímova setrvání je prý hlavně smlouva, kterou má ač do 31. července 2018.

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR dal jednašedesátiletému kouči důvěru i přesto, že obsadil s týmem v kvalifikaci o mistrovství světa až třetí místo ve skupině a nepostoupil ani do baráže.

Jarolím se stal reprezentačním koučem v srpnu 2016 po Pavlu Vrbovi. Ze čtrnácti zápasů na lavičce zaznamenal šest výher, čtyři remízy a čtyři porážky při skóre 25:13. Už dvě kola před koncem kvalifikace bylo jisté, že český výběr na MS nepostoupí. Poslední dvě výhry nad Ázerbájdžánem a San Marinem alespoň odvrátily nejhorší kvalifikační výsledek.

 

Anketa

Měl by Karel Jarolím zůstat trenérem reprezentace i nadále?

Hlasovalo 130 lidí.

Po neúspěšné kvalifikaci pak sám Karel Jarolím přiznal, že by chtěl u kormidla reprezentace zůstat. "Nerad chodím od rozdělané práce. Mužstvo prochází nějakým procesem, je v nějakém vývoji, někam se to pohnulo. Je v lepším stavu, než když jsme začínali,“ prohlásil bezprostředně po nedělním vítězství nad San Marinem 5:0.


Z atmosféry a slov tiskové konferecni ale bylo zřejmé, že pokud by bylo na samotném Romanu Berbrovi, Jarolím by skončil. Setejně tak, kdyby trenér sám přišel s rezignací. "Zklamala nás jeho sebereflexe, jeho analýza nebyla výkonným výborem jednoznačně přijata,“ sdělil dočasný šéf svazu.

 

PŘÍMÝ PŘENOS TISKOVÉ KONFERENCE 

 

Výkonný výbor v úterý vyslechl Jarolímovu analýzu a rozhodl se dát mu důvěru i na další cyklus. Dostal jasné cíle vyhrát svou skupinu v nové Lize národů a následně postoupit na mistrovství Evropy 2020.


 

ram TN.cz