Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 4. 2018
zimní sporty pomoc od poslance

Janda zpátky u skokanů! Chce vrátit český skok, kam patří

Jakub Janda
Zdroj: Profimedia

Bývalý skokan na lyžích a vítěz Světového pohárů Turné čtyř můstků Jakub Janda se stal novým předsedou skokanského úseku svazu lyžařů.

Současný poslanec za ODS byl zvolen na sobotní valné hromadě. Po nevydařené olympijské sezoně se na post trenéra reprezentace po čtyřletém angažmá v Rusku vrací David Jiroutek, který vystřídá Rakušana Richarda Schallera.

 

 

Janda ve funkci nahradil Leoše Škodu, který ji zastával 14 let. "Uděláme kroky, abychom navázali na dřívější úspěchy. Jsem přesvědčen, že vrátíme český skok, kam patří, což znamená, že nebudeme jenom získat body, ale dosáhneme i na stupně vítězů," řekl Janda.

 

Našim skokanům se v minulé sezoně příliš nedařilo. Ve Světovém poháru bodovali jen tři z nich. Nejlépe pak Čestmír Kožíšek, po něm Roman Koudelka a Vojtěch Štursa.

"Kluci jsou dobří, je potřeba to z nich vydolovat," řekl Janda po svém zvolení deníku Sport.

 

Proto se po působení u B-týmu Ruska vrací David Jiroutek a u reprezentace končí Schallert, který vystřídal Jiroutka v roce 2014. Jandovým přáním je přivést do funkce šéftrenéra zahraniční osobnost, které by se kouči zodpovídali.

mm ČTK