Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 3. 2018
Zuřivé včely Šlo mu o život

Na hvězdu motorsportu zaútočily včely. Po této hrůze se cítí špatně!

A.J. Foyt
Zdroj: Profimedia
A.J. Foyt

A.J. Foyt je bývalou hvězdou IndyCar. Tento vůbec nejúspěšnější pilot v historii zmíněné závodní série teď však zažívá nepříjemné dny. Třiaosmdesátiletý veterán se totiž zotavuje z útoku zuřivých včel, které ho napadly na jeho ranči v Texasu.

Sedminásobný mistr IndyCar či čtyřnásobný vítěz 500 mil Indianapolis je stále v šoku. „Bylo to děsivé, nebudu lhát,“ řekl A.J. Foyt pro web Racer.com. „Porážel jsem strom mým buldozerem a myslel si, že jsem vyrušil medonosné včely, ale bylo to jinak,“ pokračoval s tím, že šlo o agresivní včely africké.

 

 

Včely na Foyta začaly útočit. „Kryl jsem si hlavně obličej, aby se k němu nedostaly. Dorážely mi na oči a krk. Pak se mi podařilo utéct do svého vozu,“ vyprávěl bývalý závodník, který ukončil kariéru v roce 1993.

 

Foyt už ale se zuřivými africkými včelami měl zkušenost. Napadly ho poprvé v roce 2005. „Měl jsem štěstí, protože tyhle včely bodají, dokud nepřestanete dýchat,“ řekl A.J. Foyt, který po útoku odjel do nemocnice. Tam mu doktoři změřili tlak, který byl 260 na 116.

 

Agresivní africká včela
Zdroj: Profimedia Agresivní africká včela

 

Foyt se nechtěl vrátit z ranče domů, dokud se včelám nepomstí. I přesto, že pro něj poslali jeho privátní letoun. Společně s přáteli se pak pustil do díla. „Dostali jsme 15 galonů nafty a zapálili ty bastardy. Potom jsem se cítil mnohem lépe,“ ulevil si A.J. Foyt.

 

Kvůli útoku včel musel vynechat cestu na vytrvalostní závod v Sebringu, kde měl být uveden do Síně slávy.

 

Zdravotně na tom ale úplně dobře není. „Cítím se špatně, ale snad mi pomůžou léky, které jsem dostal. Necítím se na žádné cestování. Stalo se to před pár dny a teď musím hlavně odpočívat,“ dodal bývalý závodník.

lju TN.cz