Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.2. 2017 16:08
šoumen zase rozdával radost

Bolt v akci poprvé po vrácení medaile! Běžel smíšenou štafetu

Poprvé od chvíle, kd ymusel vrátit zlatou olympijskou medaili kvůli dopingu svého kolegy Nesty Cartera se publiku představil legendární sprinter Usain Bolt. Jak ho to zasáhlo? Jamajčan ale zůstal stále stejný, na všechny strany rozdával úsměvy.

Jako kapitán "All-Stars" týmu na Nitro Athletics závodil Usain Bolt v Melbourne. A legendární sprinter, po odebrání zlata ze štafety z Pekingu v roce 2008, rozhodně odmítl být v roli poraženého!


Když ve druhém úseku smíšené štafety na 4x100 metrů převzal kolík od krajana Asafy Powella, nenechal nikoho na pochybách, že to pořád umí pořádně rozpálit. Jeho smíšená štafeta závod suverénně ovládla.
 

Premiérového ročníku netradičního atletického meetingu se kromě Jamaiky zúčastnily i národní týmy Austrálie, Anglie, Číny, Japonska a Nového Zélandu ve složení 12 žen a 12 mužů.

 


Nejrychlejšímu muži planety učarovala atmosféra, přestože prvnímu ročníku závodu přihlíželo pouze 7000 lidí. "Fakt mě to tady bavilo,ti co přišli, byli skvělí a hnali mě dopředu. Budu lepší a lepší," řekl bezprostředně po závodě. 


Bolt skvělým výkonem odmítl náznaky zklamání a frustrace poté, co přišel o tzv. magický "tripple treble" - tedy třech vítězství ve sprintech na 100m, 200m a štafetě na 4x400m, na třech po sobě jdoucích olympiádách.


"To je prostě život, stávají se i takové věci. Nejsem smutný, teď chci makat dál" uzavřel Bolt.
 

RM TN.cz