Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 21.2. 2016 13:59
smutná zpráva skvělá ženská

Eva Růžičková: Opora legendy a dobrá duše, která milovala psy

Eva Růžičková
Zdroj: profimedia.cz

Vždy stála po jeho boku, přestože třeba nebylo zrovna veselo. Ať už šlo o hokejové, nebo jiné neúspěchy, pokaždé je prožívala s ním. Eva Růžičková, manželka trenéra a máma dvou dětí.

Oba byli stejně staří a vzali se, když jim bylo osmnáct. Hokejový "Růža" by podle svých slov bez své ženy Evy nikdy nebyl tam, kde je. Společně také vychovali dvě dospělé děti, dceru Evu a syna Vladimíra.

 

 

Po nevydařené olympiádě v roce 2010 ve Vancouveru si přála, aby Vladimír u hokejové reprezentace skončil. Byla starostlivá a bála se o jeho zdraví. 

 

Na zápasy české hokejové reprezentace se raději nedívala, protože byla podle svých slov "hrozný nervák", a tak raději odbíhala do kuchyně.

Eva Růžičková
Zdroj: profimedia.cz Eva svého manžela doprovázela třeba i na fotbal.

Kromě dětí se společně starali o dvě bordeauxské dogy. Psa Dastyho a fenku Sisi, které Eva nesmírně milovala. Často se nechala slyšet, že se k sobě zvířata chovají lépe než lidé. 

 

Podle ní nebyla dnešní doba zrovna pohádková a často musela zkousnout tvrdou kritiku a nadávky, které se hrnuly na manželovu hlavu. 

Eva Růžičková
Zdroj: profimedia.cz

Někomu možná přijde, že měla zidealizované představy, ale moc dobře věděla, o čem mluví. Sama si sáhla na dno, když měla těžký úraz a hrozilo, že ochrne. Pokora, to byla vlastnost, která ji nejlépe vystihovala.

 

V sobotu 20. února podlehla těžké nemoci.

mm TN.cz