Aktualizováno 21.2. 2016 13:59
smutná zpráva skvělá ženská

Eva Růžičková: Opora legendy a dobrá duše, která milovala psy

Eva Růžičková
Zdroj: profimedia.cz

Vždy stála po jeho boku, přestože třeba nebylo zrovna veselo. Ať už šlo o hokejové, nebo jiné neúspěchy, pokaždé je prožívala s ním. Eva Růžičková, manželka trenéra a máma dvou dětí.

Oba byli stejně staří a vzali se, když jim bylo osmnáct. Hokejový "Růža" by podle svých slov bez své ženy Evy nikdy nebyl tam, kde je. Společně také vychovali dvě dospělé děti, dceru Evu a syna Vladimíra.

 

 

Po nevydařené olympiádě v roce 2010 ve Vancouveru si přála, aby Vladimír u hokejové reprezentace skončil. Byla starostlivá a bála se o jeho zdraví. 

 

Na zápasy české hokejové reprezentace se raději nedívala, protože byla podle svých slov "hrozný nervák", a tak raději odbíhala do kuchyně.

Eva Růžičková
Zdroj: profimedia.cz Eva svého manžela doprovázela třeba i na fotbal.

Kromě dětí se společně starali o dvě bordeauxské dogy. Psa Dastyho a fenku Sisi, které Eva nesmírně milovala. Často se nechala slyšet, že se k sobě zvířata chovají lépe než lidé. 

 

Podle ní nebyla dnešní doba zrovna pohádková a často musela zkousnout tvrdou kritiku a nadávky, které se hrnuly na manželovu hlavu. 

Eva Růžičková
Zdroj: profimedia.cz

Někomu možná přijde, že měla zidealizované představy, ale moc dobře věděla, o čem mluví. Sama si sáhla na dno, když měla těžký úraz a hrozilo, že ochrne. Pokora, to byla vlastnost, která ji nejlépe vystihovala.

 

V sobotu 20. února podlehla těžké nemoci.

mm TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

21.2. | 14:45 fancatedikjuli
61
bimbi20,styď se.Umřell člověk,chápeš to?
21.2. | 14:38 bimbi20
-67
On jí Růžička občas přihrál nějaký ten milion na účet za přihrání protekčního ...
22.2. | 12:29 balhra
3
Někteří jste tu horší než muslimáci!
22.2. | 11:58 zdenekhejtmanek17
-5
asi si vezmu neplacený volno a budu truchlit
22.2. | 10:23 stepankova5
7
Boze lidi, nekomu odesel milujici clen rodiny a vy se chovate jako zver ! To nema nic spolecneho s charakterem.
22.2. | 10:09 zdenekhejtmanek17
0
vycházet je jedna věc realita druhá a ten kdo se v tom nepohybuje neuvěří a funguje to tak pořád proč asi ml.repre nemá uspěch a popsal to i Zacha
22.2. | 10:05 zdenekhejtmanek17
3
já vám řikám že nevíte o co jde nedáte odrovnají vám dítě zaplatíte odrovnají talent jehož rodiče na to nemají,potvrdilo to hodně rodičů a to i maminky skáčou do postele jen aby synkům pomohly???????????
22.2. | 09:54 Rudolf Kozák
2
"Z.Hejtmánek" Dodatek...takže tatínek je v tomto případě zcela čistý ?! Je to veřejné tajemství, že v mládežnickém hokeji ( a vůbec sportu ) bují korupce, tak jako všude jinde v tomto Absurdistánu na tom není nic k nechápání, je to realita.
22.2. | 09:45 Rudolf Kozák
0
"Z.Hejtmánek" Vycházím z toho co bylo v médiích. Růža měl dostat prachy od tatínka, aby jeho synáček mohl hrát, to je úplatek (nebo není ?) ale ten ho nestavěl, prý na to herně neměl. Pak to všimné bylo pojmenováno jako sponzorský dar, který Růža klubu prý nenahlásil, takže tatínek je ...
22.2. | 08:42 zdenekhejtmanek17
3
pane Rudolfe tohle téma není o úplatcích,ale když o tom už píšete tak jste mimo hru a nevíte jak to funguje v mládežnickým hokeji to je na dlouhé povídání a stejně by jste to nechápal a Ružička není jediný
22.2. | 07:45 fabien barthez
5
I.Heidová,,,,,,Až umře někdo z tvé rodiny tak to bude určitě ve všech mediich!!!!!!!!!
22.2. | 07:22 Dany CZ
-3
Pokuď to nechápete myslel jsem to ironicky.....