Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.10. 2016 11:49
anketa tipněte si

Jak to dopadne?! České fotbalisty čeká zápas pravdy s Německem

Karel Jarolím
Zdroj: profimedia.cz

Už dnes večer to vypukne. Dnes večer se dozvíme, jestli fotbalový "Mistr Yoda", jak se přezdívá trenérovi české fotbalové reprezentace Karlu Jarolímovi, dokáže z týmu, který na uplynulém evropském šampionátu nepostoupil ze základní skupiny, vyždímat maximum a potrápit úřadující mistry světa. A nebude to vůbec snadný úkol, protože Němci mají výhodu domácího prostředí.

Jasně, kvalifikaci čeští fotbalisté odstartovali už doma se Severním Irskem. Výsledek možná mohl být lepší, ale třeba bezbrankovou remízu v konečném součtu ještě doceníme.

 

 

Teď čeká svěřence Karla Jarolíma úplně jiný soupeř. Úřadující mistři světa s charismatickým koučem Joachimem Löwem, který podle svých slov očekává, že jeho svěřenci ztrátu na domácí půdě nepřipustí a budou naplno bodovat.

 

Jenže Čechům role outsidera svědčí. Vzpomeňte si, co se stalo Hamburku před devíti lety v posledním vzájemném zápase. Němci dostali tři kusy a zbyly jim tak maximálně oči pro pláč.

 

"Tohle mi dojde až později," prohlásil tehdejší trenér reprezentace Karel Brückner. Měl pravdu, nejen jemu později došlo, jaký úspěch to tehdy byl.

 

Anketa

Jaký tipujete výsledek české reprezentace proti Německu?

Hlasovalo 156 lidí.

 

Tentokrát ale proti Německu nastoupí úplně jiný tým vedený zkušeným trenérem, který však zatím na zápas pravdy, kdy se ukáže jestli reprezentaci skutečně pozvedl, teprve čekal. A dočkal se.

 

 

Situaci mu zkomplikovala zranění, ale jak všichni ví, fotbal není hra o jednom hráči a zvítězit musí týmový duch a nesmí chybět ani trocha toho fotbalového štěstíčka.

 

Zápas začne v sobotu ve 20:45 a bude ho sledovat vyprodaný stadion v Hamburku.

 

Jak tipujete výsledek zápasu vy?

mm TN.cz