Publikováno 22. 10. 2017
NHL Nepříjemnost

Jágrovo zranění? Problém. Může kvůli tomu v NHL přijít o rekord!

Jaromír Jágr
Zdroj: NHL media

Zranění je noční můrou každého sportovce. Jaromír Jágr měl ve své bohaté kariéře štěstí na to, že se mu vážnější zdravotní patálie vyhýbaly. Jenže ve večerním zápase nedohrál. Z ledu odešel už v první třetině. A to je komplikace. Nejen proto, že tak může přijít o svůj rekord v NHL, o který mimo jiné letos bojuje.

O jeden rekord už Jaromír Jágr přišel včera. Ten se týkal počtu vstřelených branek v prodloužení. V tomto ohledu je už nejlepším střelcem Alexander Ovečkin.

 


Jenže Jaromír Jágr letos bojuje o jiný rekord a to podstatně zajímavější. Může mít totiž odehráno historicky nejvíce zápasů v NHL (v základní části) ze všech. Na to, aby překonal doposud v tomto ohledu nejlepšího Gordieho Howa, musí Jágr nastoupit alespoň k 51 utkáním.

 


Asi i nejstarší hráč soutěže tuší, že šanci na přepsání dějin NHL v počtu odehraných zápasů má už jen letos. Téměř jistě jde o jeho poslední sezonu v zámoří. A teď trochu té hokejové matematiky. Každý tým v základní části odehraje 82 zápasů. Calgary tedy čeká ještě 74 duelů.

 


Šance k tomu, aby Jágr pokořil rekord, se tak s každou jeho pauzou jeví méně reálné. Času je dost. Jenže, kdo ví, co pětačtyřicetiletému útočníkovi vystaví sezona za překážky.

 

 

Jágr si zranění přivodil v první třetině zápasu s Minnesotou. Poté odešel do kabin a na ledě se už neukázal. Klub bližší informace na toto téma neuvedl. Vše se stalo v útočném pásmu, když chtěl Jágr přihrát spoluhráči, ale jeho pas zblokoval obránce Ryan Suter, přičemž praskla hokejka Jaromíra Jágra. V Ten moment došlo ke zranění v dolní části těla.

 

Anketa

Překoná Jaromír Jágr rekord v počtu odehraných zápasů?

Hlasovalo 405 lidí.

lju TN.cz