Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.12. 2017 16:44
Hokej WSM Liga

Jágr posílil Kladno: Přichází jeho bývalý spoluhráč a mistr světa!

Anton Kurjanov a Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Anton Kurjanov a Jaromír Jágr

Hokejové Kladno to s návratem do extraligy myslí vážně a jeho nová posila je toho jasným důkazem. Klub, který vlastní Jaromír Jágr, vítá mistra světa Antona Kurjanova, někdejšího ruského reprezentanta. Ten ještě letos hrál KHL. Spolu s ním přišel i staronový útočník Miloslav Hořava mladší, syn hlavního trenéra Rytířů.

Kladenský tým hraje čtvrtým rokem WSM ligu a chtěl by se vrátit tam, kde byl do sezony 2013/14 – tedy v extralize. I proto Rytíři zbrojí a dnes představili hned dvě posily. Tou jednou je Miloslav Hořava mladší, který se do svého rodného klubu vrací z Litvínova.

 

 

Pozornost však poutá druhá posila. Tou je Rus Anton Kurjanov. Čtyřiatřicetiletý útočník z Ruska je mistrem světa z roku 2009. Do letošní sezony hrál v KHL, ale v dresu Yugry za osmnáct zápasů v tomto ročníku nedal žádný gól a měsíc už nikde nehrál.

 

 

Vedení Kladna ale ví, koho podepsalo. Vždyť Kurjanov přišel na doporučení asistenta trenéra Pavla Patery, který s ním hrál v Omsku. Rytíře vlastní Jaromír Jágr. I ten hrál s Kurjanovem v Avangardu. Středočechy naopak opustil Švéd Johan Lorraine. Kladno je v tabulce aktuálně třetí, ale je teprve polovina sezony.

lju TN.cz