Aktualizováno 19.10. 2018 20:52
Hokejová extraliga

Jágr sledoval prohru Třince, Hradec zůstává po obratu první

Hokejisté Třince

Ani Jaromír Jágr na tribuně nepomohl. Třinec prohrál s Plzní 3:2. Z krize se nemůže dostat Mladá Boleslav, ani Chomutov. Naopak Hradec Králové se dál veze na vítězné vlně. Naposledy to schytaly Vítkovice poměrem 4:1.

Za Třinec nastoupil poprvé v sezoně Martin Růžička, který se zařadil na pravé křídlo druhého útoku. Vyhlášený kanonýr dostával ihned hodně prostoru i v přesilových hrách, které ale Ocelářům v zápase vůbec nešly. Promarnili jich osm. Naopak Plzeň z první početní výhody udeřila, když obránce Čerešňák propálil od modré čáry vše, co mu stalo v cestě.

Prostřední třetinu odstartovali domácí hráči náporem, vytvořili si několik šancí, ale srážela je koncovka i neefektivní přesilové hry. Hosté byli dokonce v jednu chvíli v oslabení nebezpečnější - Kratěna v přečíslení neobstřelil Hrňu, Nedorost nedotáhl sólový únik a následnou dorážku Kodýtka skvěle chytil Hrubec. Plzeň přeci jen druhý gól vstřelila, když se dvanáct sekund před druhou sirénou prosadil Jakub Kindl střelou od modré čáry po vyhraném vhazování.

Stejným způsobem Třinec snížil v úvodu třetího dějství trefou Krajíčka. V honbě za vyrovnáním, ale rostly šance na straně hostů. Gulaš nezakončil pod tlakem Adámka ideálně nájezd, po průniku Kracíka neuspěl Vráblík a Hrubec poté vychytal i Němce. Třetí gól přesto Plzeň přidala. Sice nevyužila 69 sekund dlouhou výhodu pět na tři, i když soupeře svírala, ale v dohrávané klasické přesilovce se trefil z mezikruží Kratěna.

Boleslav prohrála počtvrté v řadě

Mladoboleslavští cestu z krize ven nezapočali ve Zlíně dobře. Již ve 4. minutě nabídli soupeři přesilovku po faulu kapitána Vondrky, kterou domácí využili. Beranům sice scházel kapitán Žižka, jeho místo na přesilovkách však zaujal Řezníček, který otevřel svou střelou skóre.

Vyrovnat mohl Klepiš, na Sedláčka ale v úniku nevyzrál. Bruslaři následně ubránili oslabení a sami při své přesilovce v 17. minutě srovnali. Mezi kruhy dostal puk ex-zlínský Kotvan, který se střelou pod horní tyč nemýlil.

Za minutu ale už zase vedl Zlín. V nepřehledné situaci před brankou Honejsek posunul puk na Šlahaře, jenž zblízka překonal Kantora.

Zlín poté nadále trestal přesilové hry. V početní výhodě se trefil Řezníček a následně i Freibergs.

Hosté se do hry dostali až v samotném závěru. V 57. minutě snížil přesnou střelou do horního rohu Klepiš, načež v čase 57:51 zadělal na drama gólem na 3:4 Skalický, kterého obrana Zlína pustila samotného na Sedláčka.

Chomutov zůstává poslední

V Karlových Varech bavil hokej převážně ve druhé třetině. V té padlo hned šest branek a čtyři z nich dali domácí hráči. Naděje Chomutova držel především Radek Duda, který vstřelil dvě branky a na jednu přihrál.

Ani velký tlak ve třetí třetině nestačil Pirátům na body. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky tak nenavázali na poslední dvě výhry a po prohře zůstávají poslední.

Olomouc obrátila duel s Pardubicema

Východočeši  měli z posledních dvou zápasů hrozivé skóre 2:12. Naději na zlepšení držel v první třetině především francouzský hokejista Perret. Díky jeho dvěma trefám šli východočeši do kabin za stavu 2:1.

Jeho spoluhráči na jeho výkon ale nenavázali a ve zbytku zápasu to střílelo jen hráčům Mory. Postupně se trefil Ondrušek, Škůrek a poslední naději vzal pardubickým hokejistům dvě minuty před koncem Zbyněk Irgl. Pardubice padly potřetí v čadě.

Hradec na vítězné vlně, Vítkovice v krizi

Vítkovice přijely na východ Čech odčinit poslední tři zápasy, ve kterých vždy prohrály a chtěly hrát útočný hokej. V první třetině ale góly nepadly a to díky zásluze obou brankářů.

První gól vstřelili Ostravané, když střelou pod břevno prostřelil Maxwella Tybor. To byl ale jediný zásah hráčů v modrých dresech.

Hokejisté Hradce potvrdili pověst o nedobytné hradecké tvrzi a udrželi domácí neporazitelnost. Ve druhé třetině totiž ještě stihli otočit skóre z holí Vopelky a Pauloviče.

Ve třetí části se potrdilo staré známé přísloví "Nedáš, dostaneš" a po tyčce Vítkovice udeřili opět Východočeši. Nejdřív se prosadil Pavlík a výhru 4:1 poté stvrdil do prázdné branky Zámorský.