Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.1. 2018 16:21
oh 2018 nominace do koreje

Jágr, Klepiš ani Růžička na OH nejedou. Erat a Červenka nechybí

Roman Červenka
Zdroj: Profimedia
Roman Červenka

Česká hokejová reprezentace se na olympiádě v Koreji představí bez Jaromíra Jágra. Trenér Josef Jandač ale sází na svého oblíbeného útočníka Romana Červenku. Jedničkou mezi brankáři zřejmě bude Pavel Francouz.

Pouze dva hráče se zkušenostmi z minulých olympiád zařadil do nominace na únorové hry v Pchjongčchangu trenér českých hokejistů Josef Jandač. Šestatřicetiletý Martin Erat z Komety Brno má bronz z roku 2006 z Turíně a čeká ho čtvrtý start pod pěti kruhy. Další útočník Roman Červenka z Fribourgu startoval v letech 2010 ve Vancouveru a o čtyři roky později v Soči.

V týmu je i šestice hráčů, kteří dosud nestartovali na žádné velké mezinárodní akci. Nominaci si vysloužili nejproduktivnější hráč extraligy Milan Gulaš i nejlepší kanonýr domácí soutěže Tomáš Mertl, oba z Plzně. Dále pak brankář Patrik Bartošák z Vítkovic, obránci Vojtěch Mozík z Podolsku, Adam Polášek ze Soči a útočník Dominik Kubalík z Ambri-Piotty.

Hokejový turnaj se poprvé od roku 1994 bude konat bez účasti hráčů NHL, kteří pak nechyběli na dalších pěti olympiádách. V týmu je 18 krajánků - 15 z Kontinentální ligy a tři ze švýcarské NLA. Sedm hráčů vybral Jandač se svými asistenty Jiřím Kalousem, Václavem Prospalem a Jaroslavem Špačkem z domácí extraligy.

 

Nominace české hokejové reprezentace na OH 2018:

Brankáři: Pavel Francouz, Dominik Furch, Patrik Bartošák

Obránci: Ondřej Němec, Jan Kolář, Michal Jordán, Adam Polášek, Vojtěch Mozík, Tomáš Kundrátek, Jakub Nakládal

Útočníci: Jakub Červenka, Michal Birner, Dominik Kubalík, Petr Koukal, Jan Kovář, Roman Horák, Michal Řepík, Jiří Sekáč, Lukáš Radil, Milan Gulaš, Tomáš Zohorna, Michal Vondrka, Tomáš Mertl, Martin Erat

 

ram TN.cz