Aktualizováno 20.4. 2018 21:10
baráž baraáž o postup

Jágr má smůlu, extraliga Kladnu unikla. Postup už slaví ve Varech!

Jaromír Jágr

Hokejisté Kladna ztratili další barážové utkání a po prohře 1:2 s Jihlavou už nemají šanci na postup do extraligy. Naopak slaví Karlovy Vary, které nemusely v duelu s Litvínovem vstřelit po 60 minutách ani gól.

Jihlavská Dukla rozesmutnila fanoušky Kladna jen tři minuty před koncem, kdy Strakovu střelu dorazil za záda brankáře Cikánka Richard Diviš. Jaromír Jágr, který nakonec utkání strávil opět jen na střídačce, se tak musel smířit s tím, že ani letošní pokus o postup mezi elitu nevyjde.

Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky: 31. Lenďák (Repe, Tůma) - 15. Anděl, 57. Diviš (P. Straka).

V karlových Varech se hrál opatrný hokej a bylo zřejmé, že oběma soupeřům bod vyhovuje. I proto skončil zápas po 60 minutách 1:1 a Litvínov nakonec získal bod navíc v prodloužení po zakončení Mikuše.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 0:1 v prodloužení

Branka: 63. J. Mikúš (V. Hübl)

Karlovy Vary už mají postup do extraligy jistý, druhým úspěšným týmem bude Litvínov nebo Jihlava. V posledním kole hraje litvínov doma s Kladnem a Jihlava hostí Karlovy Vary.

Litvínov má před posledním kolem o bod víc než Jihlava, ale k jistotě udržení stejně potřebuje vyhrát. Dukla má totiž v baráži lepší vzájemné zápasy.